Regionalne Centrum Wolontariatu “Centerko” zaprasza dzieci i młodzież z wsi Kuchary i okolic do udziału w nowym projekcie pt. “Kuchary pełne kultury!”.
Zadanie ma na celu ożywienie, integrację społeczno-kulturalną oraz pobudzenie do działania dzieci i młodzież zamieszkującą Kuchary oraz ościenne wsie w gm. Witonia w woj. łódzkim.
Dzięki zaangażowaniu dwóch animatorów zorganizowane zostaną cykliczne bloki bezpłatnych warsztatów – twórczych i aktywizujących, po których uczestnicy zintegrują się, poznają lokalne zasoby oraz nauczą nowych umiejętności.
W programie nie zabraknie zajęć plastycznych, teatralnych, tanecznych, językowych, sportowych, kulinarnych, ale również spotkań z artystami i autorytetami ze świata kultury i sztuki. A to po to, aby na nowo zaktywizować mieszkańców Kuchar do działań i budowania wspólnot!
Spotkania będą odbywały się w soboty w siedzibie Ochotniczej Straży Pożarnej w Kucharach, średnio co dwa tygodnie, w dwóch dwugodzinnych blokach warsztatowych (w okresie sierpień 2025 – maj 2026). Zorganizowane zostaną m. in: nauka tańca Hip Hop, wieczorek różnych kultur, rozmówki w języku angielskim, turniej ping ponga / piłkarzyków stołowych, karaoke, warsztaty z wolontariatu, tworzenie filmiku o Kucharach, etiudy teatralne …. Wszystko to, co będzie wynikało z chęci i potrzeb!
W projekcie będą mogły wziąć dzieci i młodzież do lat 17-tu, które nie boją się wyzwań, chcą się rozwijać i prezentować swoje talenty światu z terenu wsi Kuchary i okolic (Michały, Rybitwy, Węglowice, Józefów, Kolonia Węglowice, Prądzew, Nędzerzew, Romartów, Oraczew, Dobrogosty).
Kryteria udziału:
- wiek: do lat 17-tu,
- miejsce zamieszkania: wieś Kuchary i okolice,
- zgoda rodziców lub opiekunów prawnych,
- wypełnienie przez rodziców / opiekunów formularza zgłoszeniowego do dn. 31.07.2025 r. i odesłanie za pośrednictwem poczty e-mail: kontakt@centerko.org
Kuchary pełne kultury formularz zgłoszeniowy doc
ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA!
Strona na FB tutaj
Materiały do pobrania:
Projekt „Kuchary pełne kultury!” finansowany jest z darowizny Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza w ramach Programu Kulturalny ORLEN oraz objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa, Joanny Skrzydlewskiej.