Wolontariat animacyjny

Animacja jest ważnym i skutecznym narzędziem zwiększania uczestnictwa w życiu społecznym. Przede wszystkim nie narzuca gotowych rozwiązań, ani scenariuszy grupie odbiorców, z którą współpracuje wolontariusz-animator. Zamiast tego wydobywa jej potencjał, skupia się na potrzebach i pragnieniach, które już w niej zaistniały, a także motywuje do rozwijania jej własnych pomysłów. 

Wolontariat animacyjny to kolejny autorski program Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. Grupa wolontariuszy zrzeszonych w zespole tanecznym „Go Pomost!” Volunteers Dance Group od samego początku istnienia Centrum wspiera lokalne inicjatywy, akcje i działania. Zespół przygotowuje zabawy, animacje i choreografie taneczne, które stały się już wizytówką łódzkich wydarzeń, m. in. pikników, maratonów, happeningów, czy festiwali.

Prócz oprawy wizualnej, wolontariusze oferują malowanie twarzy, tworzenie biżuterii i ozdób, gry integracyjne, balonowe zwierzątka oraz bańki mydlane, dzięki czemu, nie tylko uatrakcyjniają wszelakie imprezy, ale również mają okazję do komunikacji z mieszkańcami. Szczególny nacisk położony został na działania w obrębie obszarów zdegradowanych Strefy Wielkomiejskiej tak, aby proces rewitalizacji nie obejmował jedynie przestrzeni i budynków, ale również ludzi. Dzięki cyklom szkoleń dla animatorów lokalnych, przedsięwzięciach i konsultacjach dotyczących rewitalizacji oraz realizacji projektów tematycznych („Strefa Wolontariatu Wielkomiejskiego”), wolontariusze RCW to prawdziwi profesjonaliści w dziedzinie animacji. 

Zapoznaj się z naszą ofertą oferta animacyjna oraz działaniami wolontariuszy Akcja-Animacja!

 

 

 

 

 

3411_444080672281270_34887271_nplakat-go-pomost-2-a3plakat-GO_POMOST[2010]-1