Seniorzy na propsie [podsumowanie projektu]

Seniorzy na propsie [podsumowanie projektu]

I kolejny projekt za nami…

Szczerze mówiąc to już nie liczę, ile tych projektów wspólnie zrobiliśmy. Wiem, że Yoł Yoł Seniorzy z każdym działaniem stają się co raz mocniejsi i to tylko pokazuje, że nie jest to dla nich tylko “chwilowa zajawka” tylko robimy tu coś czego jeszcze nikt wcześniej w Polsce się nie podjął.

Zakończył się właśnie projekt pn. “Seniorzy Na Propsie”, którego celem była aktywizacja osób 60+ dzięki udziałowi w programie warsztatowym kultury Hip Hop, prowadzącym do animowania samodzielnych, oddolnych inicjatyw obywatelskich.

Zadanie było kierowane do 15-stu osób, a tu taka jazda, że przyszło ponad 20! Bardzo mnie to ucieszyło, że tyle nowych twarzy zasiliło naszą ekipę – tego było nam trzeba, świeżej i nowej energii.

Projekt trwał od sierpnia do grudnia 2023 roku. W tym czasie spędziliśmy 24 godziny na sali – wywijając biodrem, uczyłem seniorki nowych kroków tańca Hip Hop.

Rolą dziewczyn było również przeprowadzenie własnych inicjatyw wolontariackich. Ekipa udała się do Domu Dziennego Pobytu na Sienkiewicza i w Biblioteki Nadwyraz – bardzo dziękujemy za gościnę, gdzie zaanimowały warsztaty taneczne i opowiadały o kulturze tańca Hip Hop. Jak patrze jak sobie, jak z tym sobie poradziły, to czasem stwierdzam, że równie dobrze same by mogły sobie trening prowadzić 🙂

Moja podróż z wybujałymi seniorami trwa od 2018 roku i po tych latach stwierdzam, że kiedyś sam chcę być jak Yoł Yoł Senior!!!

Seweryn Obałka

Zadanie publiczne pn. „Seniorzy na propsie” jest współfinansowane z budżetu Województwa Łódzkiego w ramach Wojewódzkiego Programu pn. „Moce nadŁódzkie”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *