Luzaki Senioraki [nabór do projektu]

Luzaki Senioraki [nabór do projektu]

Masz 60 i więcej lat? Lubisz nowe wyzwania? Twoją pasją jest taniec i pomaganie innym? Ten projekt jest adresowany do Ciebie!!!

Od 01. marca ruszamy z nową inicjatywą pn. „Luzaki Senioraki – promocja kultury hip-hop 60+” , której celem jest wspieranie artystycznej twórczości oraz upowszechnianie kultury poprzez edukację i prezentację amatorskich wydarzeń. Zadanie adresowane jest do 16-tu aktywnych seniorów z terenu m. Łodzi, którzy uczestniczyli już w podobnych działaniach ruchowych lub wydarzeniach wolontariackich i chcą poszerzyć swoje artystyczne pasje o nowe umiejętności, które wykorzystają podczas przedsięwzięć społecznych.

W tym celu przygotowaliśmy specjalny 64-ro godzinny program rozwojowy, na który składają się warsztaty treningowe z łódzkimi artystami, prowadzące do realizacji profesjonalnego
hip-hopowego teledysku:

  • zajęcia przygotowujące – warsztaty tańca hip-hop, podczas których uczestnicy zdobędą podstawową wiedzę nt. kultury ulicznej, nauczą się kroków podstawowych i ich nazw (Smurf, Indian Step, Bart Simpson, Kriss Kross, Rogger Rabbit, Party Duke) oraz łączenia ich w proste rutyny taneczne. Zajęcia poprowadzi Seweryn „Sewio” Obałka.
  • zajęcia tworzenia choreografii – warsztaty, podczas których uczestnicy dowiedzą się,
    jak wykorzystać kroki i elementy poznane podczas zajęć przygotowujących oraz, w jaki sposób stworzyć połączenia między nimi, aby budować własne choreografie. Warsztaty poprowadzi Justyna Stopnicka.
  • warsztaty aktorskie – zajęcia pokazujące, jak poruszać się na scenie, budować swoją prezentację estradową podczas tańca, a także, jak pracować z kamerą. Warsztaty poprowadzi Masza Bogucka-Steczek.

Zajęcia będą odbywały się w okresie marzec – sierpień (średnio raz w tygodniu po 2 godziny) w szkole tańca Urban Dance Zone przy ul. Zachodniej 85, zgodnie z poniższym harmonogramem. W przypadku obostrzeń pandemicznych, spotkania zostaną zrealizowane w formule online.

Dodatkowo, uczestnicy otrzymają dodatkowe wsparcie instruktorów w procesie przygotowania choreografii do wideoklipu oraz opiekuna seniorów, który będzie dostępny na ich potrzeby stacjonarnie w biurze projektu w każdy poniedziałek w godz. 08 – 10.00.

Do współpracy przy projekcie zaproszony zostanie łódzki raper, Paweł „Spinache” Grabowski, który przygotuje autorski utwór muzyczny, do którego seniorzy przygotują swój układ taneczny, wykorzystany w teledysku.

Warunki udziału w projekcie:

  • ukończony 60-ty rok życia;
  • zamieszkanie na terenie miasta Łodzi;
  • doświadczenie w aktywnościach ruchowych i/lub przedsięwzięciach wolontariackich;
  • wypełnienie i dostarczenie do dn. 31.03.2022 r. formularza zgłoszeniowego – osobiście lub drogą mailową na adres: kontakt@centerko.org

Po zrealizowaniu programu rozwojowego uczestnicy będą mogli kontynuować swoją przygodę w tanecznej grupie tanecznej Yoł Yoł Seniorzy oraz przedsięwzięciach społecznych, organizowanych przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko”.

W razie pytań, prosimy o kontakt:

Mariusz Kołodziejski – opiekun seniorów
tel.: 42 307 03 72, 513 102 508
e-mail: kontakt@centerko.org

Zadanie „Luzaki Senioraki – promocja kultury hip-hop 60+” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi”.

formularz zgłoszeniowy

harmonogram warsztatów

informacje o projekcie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *