szkolenie koordynatorów wolontariatu

szkolenie koordynatorów wolontariatu

O letniej porze nie każdy skłonny jest do udziału na dwudniowym 16-to godzinnym szkoleniu. 10-ciu śmiałków podjęło się tego wyzwania po to, by nauczyć się lub polepszyć współpracę swoich instytucji z wolontariuszami. Niektóre osoby uczestniczące w szkoleniu „ Zarządzanie wolontariatem” w dn. 23-24.07, poświęciły czas wakacyjny, inne, by skorzystać z urlopu w pracy. Bo chcieć, to móc, jak sami mówią ….

Podczas dwóch dni rozmawialiśmy o wszystkim, co istotne dla dobrej współpracy z ochotnikami, czyli rekrutacji wdrażaniu, wspieraniu, motywowaniu i zarządzaniu wolontariuszami w swoich placówkach. W lipcu uczestnikami byli między innymi lekarze, specjaliści od pomocy osobom z niepełnosprawnościami, wychowawcy dzieci i młodzieży, psycholodzy, nauczyciele, osoby odpowiedzialne w firmach za wolontariat pracowniczy. Koordynatorzy wolontariatu to często mentorzy, szefowie organizacji lub działów, liderzy sami zaangażowani w liczne projekty. To od nich zależy kondycja programu wolontarystycznego, którego w większości są autorami. To do nich należy proces rekrutacji i właściwego doboru odpowiednich ludzi do aktywności, które przyniosą korzyść i zadowolenie obu stronom. To oni są tymi, którzy prowadzą rozmowy monitorujące i starają się, by wolontariusze czuli się u nich dobrze. A nade wszystko muszą być uważni na potrzeby wolontariuszy i podopiecznych. To oni muszą znać przepisy, przygotować dokumentacją i prowadzić wolontariat profesjonalni, zgodnie z prawem polskim. I to im należy się certyfikat wspaniałego Koordynatora Wolontariatu.

Drodzy Koordynatorzy róbcie swoje i niech moc będzie z Wami !

W potrzebie dzwońcie i piszcie do mnie!

Pozdrawiam Was serdecznie 🙂

Magdalena Korczyk-Waszak

 

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *