Wojewódzkie Centrum Wolontariatu 2023 [podsumowanie projektu]

Wojewódzkie Centrum Wolontariatu 2023 [podsumowanie projektu]

Wraz z końcem roku 2023, zakończyliśmy nasz projekt pn. „Wojewódzkie Centrum Wolontariatu (WCW) – wsparcie rozwoju wolontariatu w woj. łódzkim II”. A to wszystko dzięki współfinansowaniu ze środków otrzymanych od Samorządu Województwa Łódzkiego.

A co takiego działo się w trakcie realizacji projektu WCW w okresie od 15.06.2023 – 31.12.2023 ?

Przypomnijmy, że w ofercie WCW znajdowały się usługi z zakresu wolontariatu obejmujące następujące zagadnienia:

  • pośrednictwo pracy wolontariackiej,
  • poradnictwo, doradztwo, wsparcie merytoryczne,
  • współpraca z wojewódzkimi organizacjami i instytucjami,
  • szkolenia dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu,
  • akcje społeczne oraz regionalne inicjatywy.

Dzięki projektowi WCW wolontariusze z woj. łódzkiego byli pod opieką koordynatorki wolontariatu, która udzielała wsparcia w szerokim zakresie poruszania się w świecie wolontariatu, mogli korzystać z naszej bogatej oferty organizacji szukających wsparcia, zostali przeszkoleni pod kątem praktycznej wiedzy przydającej się podczas działań oraz wzięli udział w różnorodnych akcjach społecznych. Społecznicy pozyskali wiedzę w co i, gdzie mogą się zaangażować. Koordynatorka wolontariatu była w stałym kontakcie z wolontariuszami na każdym etapie podejmowanych przez nich działań. Służyła swoją wiedzą, pomocą i wsparciem.

Koordynatorzy wolontariatu z woj. łódzkiego mogli korzystać z szerokiego wachlarza skierowanej do nich oferty, m. in.: poradnictwa, doradztwa i wsparcia merytorycznego oraz szkoleń i zebrań przeznaczonych tylko dla nich. Dowiedzieli się, jak właściwie współpracować z ochotnikami czy budować sieć kontaktów.

Zarówno wolontariusze, jak i koordynatorzy/liderzy mogli liczyć na nasze wsparcie w trakcie trwania całego projektu.

Jesteśmy głęboko przekonani, że nasze zaangażowanie i nawiązane relacje w toku zadania z wolontariuszami i koordynatorami/liderami będą owocowały w przyszłości.

Naszymi dokonaniami dzieliliśmy się na blogu, portalach społecznościowych oraz stronie internetowej www.centerko.org. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizowaliśmy Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentowaliśmy sylwetki najaktywniejszych społeczników oraz podzieliliśmy się efektami realizowanego projektu. Była to okazja do przedstawienia „dobrych praktyk” regionalnego wolontariatu oraz podsumowania dokonań ochotników w formie prezentacji multimedialnych i scenicznych.

Zachęcamy do podzielenia się Waszymi opiniami nt. projektu w ankiecie dla wolontariuszy lub w ankiecie dla koordynatorów wolontariatu.

Michał Ciesielski

Zadanie publiczne pn. „Wojewódzkie Centrum Wolontariatu (WCW) – wsparcie rozwoju wolontariatu w woj. łódzkim II” jest współfinansowane z budżetu Województwa Łódzkiego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *