Na herbatkę do …, czyli wakacyjne wizyty studyjne

Na herbatkę do …, czyli wakacyjne wizyty studyjne

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza Was na wizyty studyjne. Odwiedzimy łódzkie organizacje, a koordynatorzy opowiedzą nam, jak wyglądają tam działania i codzienna pomoc.

Czekają na Was trzy wizyty. Można zapisać się na dowolną liczbę spotkań 🙂

1. Punkt Pomocy Charytatywnej Caritas – 23. sierpnia godz. 13.00, ul. Wólczańska 108:

To miejsce pierwszego kontaktu, pomocy doraźnej oraz kompleksowej dla osób w różnego rodzaju kryzysach. Podopiecznymi punktu są głównie osoby w kryzysie bezdomności, ofiary przemocy w rodzinie, osoby uzależnione i współuzależnione, z niepełnosprawnościami i zagrożone wykluczeniem społecznym. Zostaniemy oprowadzeni po punkcie i magazynie, dowiemy się, jak wygląda codzienna pomoc ubogim, weźmiemy udział w wydawaniu chleba i odzieży.

2. Fundacja We Create Helping – 25. sierpnia godz. 11.30, ul. Piotrkowska 171/173:

Organizację tworzą wolontariusze z Ukrainy. Główne cele Fundacji to pomoc uchodźcom, seniorom i osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej, wsparcie domów dziecka. Zostaniemy zapoznani z działaniami, zobaczymy zdjęcia z akcji, poznamy wolontariuszy fundacji.

3. Fundacja „Dom w Łodzi” – 27. sierpnia godz. 8.00, ul. Wycieczkowa 86:

Pomożemy w organizacji fundacyjnego Biegu Charytatywnego Szczęśliwa 13 w Lesie Łagiewnickim. Czekać na nas będzie dopingowanie biegaczy na trasie. Na miejscu spotkamy koordynatora wolontariatu, który opowie nam o codziennym funkcjonowaniu domu dziecka dla dzieci z niepełnosprawnościami.

Wszystkie informacje organizacyjne zostaną przesłane mailem/ sms do osób zgłoszonych przez formularz tutaj

Organizatorka wizyt – Aleksandra Łuczak, e-mail: ola@centerko.org

 

Działania rozwijające dla wolontariuszy dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *