XIV Urodziny Centerka

XIV Urodziny Centerka

Urodziny Centerka w formie „Spotkania ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji powstania Regionalnego Centrum Wolontariatu. Społecznicy, goście i przyjaciele świętują wtedy sukcesy i zrealizowane działania.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnej inicjatywy uczestników, których łączyło zamiłowanie do sztuki i tańca oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami z innymi.

W tym roku obchodzimy 14-te urodziny pod hasłem „Wolontariackie przebiśniegi”. Będzie to wiosenny start do pomagania, budzenie się po zimie i inspiracja do działań na cały 2022 rok. Skorzystamy z okazji wspólnego spotkania i zrobimy coś dobrego dla innych. Na początku wydarzenia podzielimy się na grupy i każdy gość weźmie udział jednej w wybranej przez siebie inicjatywie społecznej w ramach akcji społecznej Korpusu Solidarności:

  • Makramy dla Domu Pomocy Społecznej
  • Kartki Wielkanocne dla Hospicjum
  • Happening na ul. Piotrkowskiej

Dodatkowo, będzie można włączyć się w naszą jednoprocentową kampanię:

  • Kartki i pozytywne sentencje dla darczyńców
  • Kreatywna fotobudka

Każda inicjatywa będzie trwała ok. 1,5 godziny. Następnie wrócimy do Stowarzyszenia na wspólne pogaduchy, loterię fantową, zabawę taneczną, tort i inne atrakcje 🙂

Zachęcamy, by ubrać się wiosennie i kolorowo 🙂 Zieleń, kwiaty, słońce i pastelowe barwy mile widziane! Bilet wstępu to fant na loterię, grosiki na “górę grosza” lub małe co nieco na ząb.

Impreza odbędzie się w sobotę 02 kwietnia 2022 r. Start o godz. 15.00 w Stowarzyszeniu „Pomost” na ul. Próchnika 7, I piętro (wejście od ulicy).

Zgłoszenia do udziału w „Wolontariackich przebiśniegach” przyjmowane są za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj

do dn. 31.03.2022 r. lub do wyczerpania miejsc.

Szczegółowe informacje i harmonogram w załącznikach oraz na wydarzeniu fb

Z uwagi na epidemię Covid-19 liczba miejsc jest ograniczona – wstęp wyłącznie dla osób zapisanych.

harmonogram Urodzin

plakat urodzinowy

 

Patronat honorowy nad XIV objął Wojewoda Łódzki, p. Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego, p. Grzegorz Schreiber, Prezydent Miasta Łodzi, p. Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny – Radio Łódź oraz program Młodzi w Łodzi. 


Akcja społeczna dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *