szkolenia dla koordynatorów wolontariatu

szkolenia dla koordynatorów wolontariatu

Nasi wolontariusze działający na obszarach rewitalizowanych już przeszkoleni!!! Czas na przygotowanie funkcji społecznych i podmiotów, które stworzą im odpowiednie stanowiska z ofertami działań ochotniczych.

Jeśli jesteś przedstawicielem placówki mieszczącej się na obszarach objętych rewitalizacją lub prowadzisz tam aktywne działania, to szkolenie jest dla Ciebie. Zostań profesjonalnym koordynatorem wolontariatu!!!! Do wyboru termin 07. lub 08. lipca w godz. 09 – 16.00.

Jakie tematy poruszymy?

  • regulacje prawe w zakresie organizacji wolontariatu w Polsce
  • narzędzia i metody organizacji pracy wolontariuszy
  • rola, prawa i obowiązki koordynatora wolontariatu
  • zasady i narzędzia komunikacji z wolontariuszami
  • zasady efektywnego zarządzania zespołem wolontariuszy oraz narzędzia motywowania i nagradzania wolontariuszy

Szkolenia będą odbywały się stacjonarnie w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost” przy ul. Próchnika 7 (I piętro, wejście z bramy, domofon CENTERKO) – do wyboru jest jeden termin szkolenia!

Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego tutaj

Osoby zakwalifikowane otrzymają potwierdzenie drogą mailową lub sms. Ilość miejsc ograniczona!!!

W razie pytań o projekt wolontariatu w rewitalizacji, pomocą służą:

  • Mariusz Kołodziejski – organizator (mariusz@centerko.org)
  • Aleksandra Łuczak – główny koordynator wolontariatu (ola@centerko.org)

Prowadzenie:

  • Katarzyna Walczak – od 2003 roku koordynatorka wolontariatu, animatorka akcji społecznych i spotkań oraz szkoleń koordynatorów wolontariatu, trenerka szkoleń dla wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu, certyfikowana trenerka Programu Wolontariatu Długoterminowego „Korpus Solidarności”. Angażuje się w projekty i działania związane z promocją oraz organizacją wolontariatu, rozwojem organizacji pozarządowych.

 

Usługi polegające na upowszechnianiu, organizacji i obsłudze wolontariatu wspomagającego oraz koordynacji działań pod kątem rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych na obszarze rewitalizacji w szczególności w projektach 1, 4, 7, 8 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi (ROCŁ) są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 i realizowane w terminie 18.11.2021-18.12.2023 przez konsorcjum: Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin „Pomost”, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS”, Fundacja Strefa” oraz Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO na zlecenie Miasta Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektów: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami: Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” – WND-RPLD.06.03.03-10-0002/17; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami: Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” WND-RPLD.06.03.03-10-0001/17 ; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami: Ogrodową, Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” WND-RPLD.06.03.03-10-0004/17; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7 ha ograniczony ulicami: Ogrodową, Zachodnią, Legionów, Gdańską wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” – WND-RPLD.06.03.03-10-0003/17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *