spotkania informacyjne dla wolontariuszy

spotkania informacyjne dla wolontariuszy

Z radością informujemy, ze ruszyliśmy z kolejnym działaniem – wolontariat w rewitalizacji!

Prowadzimy nabór wolontariuszy, który wolontariat będą pełnić w nowo powstałych funkcjach społecznych na terenach rewitalizowanych w naszym pięknym mieście Łodzi.

Funkcje społeczne to między innymi, świetlice podwórkowe, świetlice artystyczne, mieszkania chronione dla osób opuszczających rodziny zastępcze i dla osób z zaburzeniami psychicznymi, rodzinny dom dziecka, biblioteki.

W ramach realizowanego przez nas działania prowadzimy nabór wolontariuszy, którzy następnie zostaną zaproszeni na szkolenia – z podstaw wolontariatu i szkolenia profilowane – w zależności od tego w co chcesz się zaangażować – wolontariat z dziećmi, seniorami, osobami z niepełnosprawnością, czy w działania animacyjne.

Masz więc szansę przejść cykl profesjonalnych szkoleń, nauczyć się nowych umiejętności i aktywnie zaangażować się w ważne działania na terenie miasta! W tym wszystkim nie będziesz sam, możesz liczyć na wsparcie doświadczonych koordynatorów.

Jeśli tęsknisz za wspólnotą, chcesz rozwijać się poprzez pomaganie innym, chcesz poznać swoich sąsiadów i działać wspólnie – zgłoś się do nas!

O nowych możliwościach oraz o tym co jeszcze może się wydarzyć kiedy zaangażujesz się w wolontariat opowiemy Ci na spotkaniach informacyjnych, na które serdecznie zapraszamy!

Do wyboru masz:

  • Projekt 1: 27.01 – godz. 18.00 w Stowarzyszeniu „Pomost” ul. Próchnika 7
  • Projekt 4: 20.01 – godz. 18.00 w Bibliotece Odyseja przy ul. Wschodnia 42
  • Projekt 7: 24.01 – godz. 17.00 w Stowarzyszeniu „Pomost” przy ul. Próchnika 7
  • Projekt 8: 26.01 – godz. 17.30 w Bibliotece Miejskiej przy ul. Gdańskiej 8

Projekty dotyczą obszarów na terenie miasta, na których powstają funkcje społeczne. Zachęcamy Cię do wzięcia udziału w spotkaniu, które dotyczy obszaru, który jest najbliżej Twojego miejsca zamieszkania, albo jest dla Ciebie najbardziej interesujący:

  • Projekt 1 – Obszar ograniczony ulicami: Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Jaracza.
  • Projekt 4 – Obszar ograniczony ulicami: Zachodnią, Podrzeczną, Starym Rynkiem, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r.
  • Projekt 7 – Obszar ograniczony ulicami: Cmentarną, Ogrodową, Gdańską, Legionów.
  • Projekt 8 – Obszar ograniczony ulicami: Gdańską, Ogrodową, Zachodnią, Legionów.

Na spotkania zapiszesz się za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego tutaj

Możesz też zadzwonić do nas i umówić się na spotkanie z koordynatorem.

Na wolontariuszy czekają koordynatorzy z wieloletnim doświadczeniem w wolontariacie i koordynowaniu 🙂

Ale to jeszcze nie wszystko!

Zapraszamy także organizacje i instytucje, które chcą przyjąć wolontariuszy a także wyszkolić profesjonalnych koordynatorów wolontariatu!

Jeśli jesteś przedstawicielem organizacji pozarządowej lub instytucji chcącej współpracować z wolontariuszami, która działa na terenach rewitalizowanych – zgłoś się do nas! Zrekrutujemy wolontariuszy, pomożemy stworzyć dla nich atrakcyjną ofertę, rozwiejemy wątpliwości formalne, a także zaprosimy Cię na profesjonalne szkolenie dla koordynatorów! Możesz też liczyć na wsparcie doświadczonych koordynatorów w procesie wdrażania wolontariuszy. Zapraszamy!

Zadzwoń do nas:

tel.: 42 307 03 72, 513 102 508

lub napisz:

  • Projekty 1 i 4 – Małgorzata Michaluk, malgosia@centerko.org
  • Projekty 7 i 8 – Damian Szymański, damian@centerko.org

Usługi polegające na upowszechnianiu, organizacji i obsłudze wolontariatu wspomagającego oraz koordynacji działań pod kątem rozwoju wspólnot i społeczności lokalnych na obszarze rewitalizacji w szczególności w projektach 1, 4, 7, 8 Rewitalizacji Obszarowej Centrum Łodzi (ROCŁ) są współfinansowane z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020 i realizowane w terminie 18.11.2021-18.12.2023 przez konsorcjum: Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin „Pomost”, Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich „OPUS”, Fundacja Strefa” oraz Fundacja Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO na zlecenie Miasta Łodzi.

Działanie realizowane jest w ramach projektów: „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7,5 ha ograniczony ulicami: Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Kilińskiego, Jaracza wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” – WND-RPLD.06.03.03-10-0002/17; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 32,5 ha ograniczony ulicami: Zachodnią, Podrzeczną, Stary Rynek, Wolborską, Franciszkańską, Północną, Wschodnią, Rewolucji 1905 r., Próchnika wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” WND-RPLD.06.03.03-10-0001/17 ; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 14 ha ograniczony ulicami: Ogrodową, Gdańską, Legionów, Cmentarną wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” WND-RPLD.06.03.03-10-0004/17 ; „Rewitalizacja Obszarowa Centrum Łodzi – obszar o powierzchni 7 ha ograniczony ulicami: Ogrodową, Zachodnią, Legionów, Gdańską wraz z pierzejami po drugiej stronie ww. ulic.” – WND-RPLD.06.03.03-10-0003/17.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *