Łódzkie Centrum Wolontariatu [edycja 2022]

Łódzkie Centrum Wolontariatu [edycja 2022]

Wielu z nas z pewnością brało udział w akcjach społecznych, zbiórkach, czy też pomagało podopiecznym Domów Pomocy Społecznej. Czy zastanawialiście się cóż to w ogóle jest wolontariat? Czy jest to bezinteresowne działanie? A może rodzaj płatnej pracy? Kim jest wolontariusz i, jakie ma prawa? Kim jest koordynator wolontariatu? Jakie inicjatywy możemy podejmować dla naszego miasta?

Na te i wiele więcej pytań odpowiedzą pracownicy Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. Ruszył projekt pn. „Przeprowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu”. Dzięki niemu łódzkie organizacje dowiedzą się, jak właściwie współpracować z ochotnikami, a wolontariusze- w co mogą się zaangażować. Łódzkie Centrum Wolontariatu będzie przestrzenią inspirującą do podejmowania lokalnych działań społecznych.

W ofercie znajdą się usługi z zakresu wolontariatu obejmujące następujące zagadnienia:

  • pośrednictwo pracy wolontarystycznej,
  • poradnictwo, doradztwo, wsparcie merytoryczne,
  • współpraca z łódzkimi organizacjami i instytucjami,
  • szkolenia dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu,
  • akcje społeczne oraz miejskie inicjatywy.

Do współpracy zapraszamy wszystkie chętne osoby, które chciałyby dać cząstkę siebie i swojego czasu innym. Jeśli czujesz w sobie energię do działania, masz głowę pełną pomysłów, chcesz podzielić się swoim potencjałem z innymi i czujesz, że wolontariat to przestrzeń dla Ciebie, koniecznie zgłoś się do nas! Zapraszamy również do kooperacji podmioty, chcące skorzystać ze wsparcia wolontariuszy.

Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontarystyczną oraz pomożemy postawić pierwsze kroki w wolontariacie.

Dokonaniami będziemy dzielić się na blogu, portalach społecznościowych oraz stronie internetowej www.centerko.org. Ponadto, z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizujemy Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentujemy sylwetki najaktywniejszych społeczników oraz podzielimy się efektami realizowanego projektu.

Masz pytania? Napisz:

  • Mariusz Kołodziejski – kierownik Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”: mariusz@centerko.org
  • Magdalena Kaźmierczak – pośrednik wolontariatu: magda.animacje@centerko.org

Działaj z nami!

Pliki do pobrania:

karta zgłoszeniowa wolontariusza

karta zgłoszeniowa organizacji

ulotka ŁCW

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 01.03.2022 – 31.12.2022.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *