Zakładki dla szkolnej gromadki

Zakładki dla szkolnej gromadki

Zdobywanie wiedzy i rozwijanie posiadanych przez dzieci talentów to jednocześnie zadanie fascynujące i wymagające. Czuwają nad nim rodzice i nauczyciele. Dzieci często muszą pokonać wiele trudności, kiedy stawiane są przed nimi szkolne zadania. Szczególnie pierwszoklasiści oczekują, że w szkole będzie jak w domu, a jednak trzeba dostosować się do wymagań, rygoru i obowiązków.

Mając w pamięci swoje szkolne lata, Ola Łuczak zorganizowała dla nas w Korpusie Solidarności akcję własnoręcznego przygotowania zakładek do książek, którymi obdarowaliśmy dzieci rozpoczynające naukę w nowym roku szkolnym. Zakładki są kolorowe, bajkowe, kreatywne. Przypominają, że nauka, szkoła to ciekawy świat pełen niezwykłych odkryć. Zachęcają do śmiałego otwarcia książek i zeszytów jak kolorowe ilustracje.

Chcemy, żeby nauka, szkoła były dla dzieci radością i dumą. Jeśli można tu znaleźć tak miłe odkrycia jak pogodna zakładka w książce i zeszycie to warto włożyć wysiłek, by móc cieszyć się swoimi szkolnymi osiągnięciami.

Akcja „Zakładki dla szkolnej gromadki” zakończyła się dużym sukcesem 🙂 Wzięło w niej udział mnóstwo wolontariuszy z Łodzi, Ozorkowa, Piotrkowa i Dłutowa. Wykonaliśmy prawie tysiąc zakładek! Prezenty powędrowały do dzieci i młodzieży z domów dziecka, świetlic środowiskowych i szkół podstawowych terenie naszego województwa.

Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom i opiekunom życzymy mnóstwa wytrwałości na nadchodzący rok szkolny!

Małgorzata Barczewska

 

Akcja społeczna dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *