szkolenie dla organizatorów wolontariatu

szkolenie dla organizatorów wolontariatu

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zachęca do udziału w bezpłatnym szkoleniu rozwijającym dla organizatorów wolontariatu pt. “Efektywna komunikacja pomiędzy koordynatorem wolontariatu, a wolontariuszem”.

Zapraszamy przyszłych koordynatorów wolontariatu oraz liderów i kierowników organizacji, którzy współpracują (lub planują współpracę) z wolontariuszami i rozumieją, jak ważną rolę odgrywa komunikacja od momentu pierwszego kontaktu z ochotnikiem do dnia zakończenia współpracy.

Warsztaty poprowadzi pośredniczka i trenerka z RCW “Centerko”- Magdalena Kaźmierczak we współpracy z Damianem Szymańskim – koordynatorem wolontariatu w Fundacji “Dom w Łodzi”, który swoją przygodę w organizacji zaczął od wolontariatu, a obecnie koordynuje grupą wolontariuszy dyżurowych, akcyjnych i młodzieżowych. Interesuje się fundraisingiem i komunikacją między Fundacją a darczyńcami i wolontariuszami.

Zapytasz, co przygotowaliśmy dla Ciebie?

Stawiamy na aktywność naszych uczestników, dlatego planujemy ćwiczenia w grupach, burzę mózgu, dzielenie się swoimi doświadczeniami, aby inspirować siebie nawzajem. Prócz tego, zaprezentujemy założenia Programu Korpus Solidarności oraz „dobre praktyki” w realizacji wolontariatu długoterminowego na przykładzie doświadczeń naszego gościa. Wszyscy uczestnicy otrzymają dostęp do prezentacji oraz materiałów szkoleniowych.

Jeżeli lubisz uczestniczyć w żywych szkoleniach, po których czujesz, że dobrze wykorzystałeś czas wolny, zapisz się za pomocą formularza google poniżej.

Termin: 10. czerwca godz. 17.00 – 19.15

Zapisy: do 08. czerwca pod linkiem dostępnym tutaj

Spotykamy się na Zoomie. Liczba miejsc jest ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby zakwalifikowane otrzymają na maila link do warsztatów.

UWAGA! Warunkiem uczestnictwa w szkoleniu jest rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu

W przypadku pytań i problemów z logowaniem prosimy o maila do Magdaleny Kaźmierczak na adres: magda.animacje@centerko.org

Działania rozwijające dla organizatorów wolontariatu dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *