półroczne zebranie koordynatorów wolontariatu

półroczne zebranie koordynatorów wolontariatu

Serdecznie zapraszamy na półroczne zebranie dla koordynatorów wolontariatu. Spotkanie będzie świetną okazją do rozmowy, wymiany kontaktów i nawiązania współpracy między organizacjami.

Podczas spotkania chciałabym porozmawiać na temat współpracy RCW „Centerko” z organizacjami i wolontariuszami. Jako pośredniczka wolontariatu podzielę się z Wami propozycjami działań, aby nasza współpraca była owocna i satysfakcjonująca dla każdej ze stron 😊 Jestem bardzo ciekawa, czy wiecie, co dzieje się w Centrum Wolontariatu na co dzień, aby zapewnić pracę wolontariuszowi? Zastanawiam się również, co dzieje się w Waszych placówkach i w, jaki sposób zachęcacie wolontariuszy do współpracy właśnie z Wami.

Na zebraniu będziemy gościć koordynatorkę p. Kingę Jędrasik ze Stowarzyszenia Mudita. Pani Kinga jest z wykształcenia pedagożką społeczną, na co dzień właścicielką firmy kosmetologicznej. Od 10 lat związana z NGO’s. Działała w Stowarzyszeniu “GPAS”, gdzie była street workerem w zakresie towarzyszenia dzieciom na ulicy oraz sekretarzem, ale również w grupach nieformalnych gotujących dla osób w kryzysie bezdomności “food not bombs”, czy “PKA” oraz organizujących warsztaty i wydarzenia kulturalne w WIM-ie. Obecnie działa w Stowarzyszeniu Mudita, gdzie koordynuje wolontariat wytchnieniowy, łącząc rodziny dzieci z niepełnosprawnościami z wolontariuszami oraz wspierając koordynatorów regionalnych. W wolnych chwilach pomaga przy “food not bombs” i organizuje koncerty w Centrum Kultury Niezależnej w Krakowie – „Warsztat”. Co najbardziej lubi w działaniach oddolnych? Możliwość angażowania innych, tworzenie sieci społecznych oraz to, że własnymi siłami jesteśmy w stanie nadrobić choć trochę luki systemowe.

Prowadzenie: Magdalena Kaźmierczak i Kinga Jędrasik magda.animacje@centerko.org

Termin: 19. października 2021 r., godz. 17.00 – 18.30 platforma Zoom

Spotykamy się na Zoomie, osoby zapisane otrzymają link na maila.

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem ankiety dostępnej tutaj

Pozdrawiam,

Magdalena Kaźmierczak

Zadanie „Prowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *