„Niemożliwe to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice” – wykład motywacyjny Jaśka Meli

„Niemożliwe to tylko wymówka – jak przekraczać własne granice” – wykład motywacyjny Jaśka Meli

Drodzy Koordynatorzy i Koordynatorki,

grudniowy, świąteczny czas niesie zapowiedź przyjemności, niespodzianek i cudownych spotkań. To nadzieja, serdeczność, bliskość i krążące w nas i wokół dobro.

Zatem, i my centerkowo dołączamy do tego klimatu zapraszając Was na wyjątkowy, niepowtarzalny, autorski:

Wykład motywacyjny Jaśka Meli „NIEMOŻLIWE TO TYLKO WYMÓWKA – JAK PRZEKRACZAĆ WŁASNE GRANICE”,

który odbędzie się na platformie zoom 14.12.2021 r., w godz. 16.30 – 18.00

Będzie to spotkanie z człowiekiem, który mając 13 lat uległ ciężkiemu wypadkowi, w wyniku porażenia prądem amputowano mu rękę i nogę. Dwa lata po wypadku razem z polarnikiem, Markiem Kamińskim, wyruszył na wyprawę na Biegun Północny, a następnie na Południowy. W kolejnych latach uczestniczył w wyprawach na Kilimandżaro, Elbrus, wspinał się na górę El Capitan i przebiegł New York City Marathon.

Będzie to spotkanie o tym, jak czerpać siłę z doświadczeń, porażek, z siebie. Jak się odważać przekraczać własne granice i działać pomimo trudów. Będzie oczywiście o wolontariacie i tego, co nam w życiu przynosi … Oprócz wykładu i prezentacji, Jasiek będzie odpowiadał na pytania, które zechcecie mu zadać (koniecznie napisz pytanie w tym formularzu).

Jasiek Mela na swojej stronie ( www.pozahoryzonty.org) pisze:

„Z każdego doświadczenia można wyciągnąć coś dobrego. Coś, co nas wzmocni. Nie ma takiej trudności, której nie da się pokonać ani dołka, z którego nie dałoby się wyjść – tego nauczyli mnie rodzice. Powstawanie po upadkach jest ważniejszą umiejętnością, niż zdobywanie biegunów, szczytów czy linii mety maratonu. Bez tej umiejętności nie dałbym sobie rady w życiu. Dzisiaj, jako dorosły już facet (i coraz bliższy dojrzałości) dzielę się swoimi doświadczeniami, prowadząc szkolenia motywacyjne. Ekstremalne wyprawy nie są dla mnie najważniejsze, ale były pretekstem do pokazania, że niepełnosprawność nie musi oznaczać końca aktywnego życia. A niepełnosprawny tak naprawdę jest każdy z nas – bez wyjątku. Marek Kamiński uwierzył we mnie, gdy samemu brak mi było wiary w cokolwiek. Podzielił się ze mną wiarą w marzenia. Teraz ja przekazuję to dalej.”

Zapraszamy Was serdecznie do skorzystania z możliwości spotkania z tym niezwykłym człowiekiem. To nasz prezent dla Was. Mamy nadzieję, że Wam się spodoba 🙂

Spotkanie odbędzie się ONLINE na platformie zoom, udział w nim jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona!

Obowiązują zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj

oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu

Działanie rozwijające dla koordynatorów wolontariatu dofinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *