Zamaskowani, czyli szyj maseczki z Centerkiem

Zamaskowani, czyli szyj maseczki z Centerkiem

Zapraszamy do włączenia się do akcji szycia maseczek dla personelu medycznego, Domów Pomocy Społecznej i osób pomagających seniorom.

Jak to działa?

Wolontariusz odbiera materiały do szycia i tworzy w domu maseczki. Następnie przekazuje uszyte wyroby do „Centerka”, a pracownicy zajmą się dystrybucją masek do szpitali, DPS-ów, wolontariatu miejskiego.

Wolontariusz odbiera materiały i przekazuje maseczki w siedzibie Stowarzyszenia „Pomost” (w biurze Centerka na ul. Próchnika 7 w Łodzi) po wcześniejszym umówieniu się z koordynatorką Aleksandrą Łuczak. W indywidualnych przypadkach przekazanie materiałów, czy maseczek będzie możliwe za pośrednictwem przesyłki pocztowej lub kurierskiej. Akcję poprzedzi szkolenie wstępne i indywidualne konsultacje online z Sylwią Kucharską (instruktaż szycia).

Każdy wolontariusz będzie miał zapewnione: porozumienie, środki ochronne, instruktaż, zwrot kosztów dojazdu/transportu maseczek i odpowiednie wsparcie.
Wszystkie informacje będą przesyłane na bieżąco do każdego wolontariusza.

Ruszamy na początku maja! Informacje na naszym wydarzeniu fb tutaj

Koordynacja akcji: Aleksandra Łuczak, ola@centerko.org

Zapisy za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj

Akcja społeczna dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *