spotkanie informacyjne „WOLONTARIAT W OCHRONIE ZDROWIA”

spotkanie informacyjne „WOLONTARIAT W OCHRONIE ZDROWIA”

Serdecznie zapraszamy do udziału w bezpłatnym spotkaniu informacyjnym online  pt. „WOLONTARIAT W OCHRONIE ZDROWIA” dedykowanym dla kierowników, dyrektorów, członków zarządu, osób decyzyjnych w obszarze organizacji wolontariatu w placówkach wykonujących działalność leczniczą oraz pozostałych osób zainteresowanych udziałem w spotkaniu.

Spotkanie dedykowane jest, zarówno do przedstawicieli placówek wykonujących działalność medyczną, którzy do tej pory nie współpracowali z wolontariuszami, jak i do tych, którzy mają doświadczenie w rekrutacji oraz organizacji pracy wolontariuszy, ale chcieliby wdrożyć u siebie nowe rozwiązania w tym zakresie.

Celem spotkania jest wzrost zaangażowania podmiotów wykonujących działalność leczniczą w pracę z wolontariuszami oraz przygotowanie ich do lokalnego wdrażania wolontariatu, jak również promowania idei Korpusu Solidarności.

W czasie spotkania uczestnicy poznają między innymi: zasady udziału w Programie Korpus Solidarności, ofertę Programu skierowaną do organizatorów, istotę pracy z wolontariuszami, zakres prac koordynatora wolontariatu w placówce, etapy wdrażania wolontariatu w organizacji/instytucji, kwestie prawne związane z wolontariatem w placówce, przykłady dobrych praktyk wolontariatu  w placówkach medycznych.

Spotkanie realizowane będzie za pomocą aplikacji Microsoft Teams. Osoby zainteresowane otrzymają na maila link do spotkania oraz ankietę wstępną, której celem jest poznanie poziomu dotychczasowej wiedzy i zaangażowania w zakresie organizacji wolontariatu wśród uczestników. Uczestnicy mają zapewniony dostęp do materiałów dydaktycznych związanych z zakresem spotkania.

Prowadząca: Katarzyna Walczak, e-mail: kasia@centerko.org
Termin: 10. września 2020 r. , godz. 13.00 – 16.00
Zapisy: do 08. września 2020 r. pod linkiem dostępnym tutaj

Lokalne spotkanie branżowe skierowane do organizatorów wolontariatu dofinansowane jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *