debata wolontariacka

debata wolontariacka

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza wszystkie osoby, którym bliska jest idea wolontariatu i zaangażowania społecznego na debatę, która odbędzie się 9 września w godzinach 17-19.30 na platformie internetowej pod hasłem WOLONTARIAT JAKO DOŚWIADCZENIE ZMIENIAJĄCE ŻYCIE.

Podczas debaty nasi eksperci podzielą się wiedzą i doświadczeniami na temat tego, jak wolontariat może stać się powodem życiowej zmiany i co z tego wynika – dla wolontariuszy, koordynatorów i beneficjentów.

Spotkanie będzie miało charakter otwartej dyskusji, a także elementy warsztatowe – zaproponujemy uczestnikom doświadczenie, które pozwoli głębiej zrozumieć naturę społecznego zaangażowania.

Spotykamy się po to, by przyjrzeć się wolontariatowi w pełniejszym wymiarze.

· Co jest tak naprawdę esencją wolontariatu?

· Czy wolontariat może przyczynić się do zmiany sposobu postrzegania świata?

· Co faktycznie rozwijamy w sobie jako wolontariusze?

· Czy wolontariat może stać się krokiem milowym w rozwoju osobistym?

· Jakie umiejętności, cechy, zdolności możemy w sobie rozwinąć dzięki wolontariatowi?

· Co wolontariat pozwala nam w sobie zobaczyć?

· Jak opowiadać o wolontariacie by zainspirować innych?

Uczestnicy spotkania otrzymają podręcznik dla koordynatorów dotyczący tego, jak mówić o wolontariacie w organizacji, jak tworzyć narrację zachęcającą do zaangażowania, jak zbierać i analizować historie opowiadane przez wolontariuszy, koordynatorów, społeczników, by posłużyły one do rozwoju organizacji i wolontariatu. Uczestnicy otrzymają zaproszenie do grupy na facebooku, na której będą kontynuowali dyskusję oraz pracowali z podręcznikiem pn. „POTRZEBNY NOWY JĘZYK – jak mówić o wolontariacie i zaangażowaniu społecznym by uchwycić jego sedno?”.

W WYDARZENIU WEZMĄ UDZIAŁ EKSPERCI:

  • Anna Rogowska – psycholog wspierająca osoby zawodowo zajmujące się pomaganiem,
  • Magdalena Korczyk-Waszak – coach i doradca w zakresie rozwoju organizacji i wzmacniania kompetencji osobistych.

Wydarzenia koordynuje i poprowadzi Małgorzata Michaluk – wieloletnia wolontariuszka i pracownik organizacji pozarządowych, zaangażowana w organizację i promocję wolontariatu, absolwentka filozofii i pedagogiki specjalnej, terapeutka wspierająca rodziny osób z autyzmem. Przez 5 miesięcy była wolontariuszką w nepalskim sierocińcu, wspierała akcje pomocowe dla ofiar trzęsienia ziemi w Nepalu. Zainteresowana tematem psychologii międzykulturowej, budowania świadomych społeczności i wspólnoty.

Zgłoszenia przyjmuje p. Małgorzata Michaluk, e-mail: malgosia@centerko.org, tel.: 793 044 711 za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego, dostępnego tutaj

 

Debata wolontariacka realizowana jest w ramach Partnerstwa dla Wolontariatu Programu Korpus Solidarności i dofinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *