ABC wolontariatu w Domu Dziecka

ABC wolontariatu w Domu Dziecka

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” serdecznie zaprasza na czwarte w tym roku spotkanie rozwijające online dla wolontariuszy.

Tym razem zajmiemy się tematem wolontariatu w placówkach opiekuńczo-wychowawczych. Wspólnie zastanowimy się na co należy zwrócić uwagę podejmując wolontariat w Domu Dziecka. Porozmawiamy o sytuacjach, jakie mogą nas spotkać w takim miejscu oraz dowiemy się, czy są jakieś wymagania dla pomagających. Dodatkowo nauczymy się kilku kreatywnych zabaw do zaproponowania dzieciom.

Prowadzący:

  • Aleksandra Łuczak– koordynatorka wolontariatu, trenerka szkoleń dla wolontariuszy, animatorka, wychowawczyni kolonijna;
  • Patryk Guć– pedagog, wolontariusz w Domu Dziecka im. św Maksymiliana Marii Kolbego w Zduńskiej Woli, laureat konkursu Barwy Wolontariatu 2019 woj. łódzkiego.

Spotykamy się na platformie internetowej. Uczestnicy otrzymają na maila zaproszenie do dołączenia do spotkania online. Liczba miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszeń.

Termin: 03. września, godz. 17.00- 19.15

Zgłoszenia przyjmowane są za pośrednictwem formularza dostępnego tutaj

W razie pytań, prosimy o kontakt z p. Aleksandrą Łuczak, e-mail: ola@centerko.org

Spotkanie rozwijające dla wolontariuszy realizowany jest w ramach Partnerstwa dla Wolontariatu Programu Korpus Solidarności i dofinansowana przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *