zdobądź certyfikat Korpusu Solidarności!

zdobądź certyfikat Korpusu Solidarności!

Serdecznie zapraszamy organizatorów i koordynatorów wolontariatu z terenu woj. łódzkiego do udziału w certyfikacji swoich działań, składającej się z II etapów.

Certyfikacja w bieżącym roku polega na zaprezentowaniu obszarów certyfikacji i zweryfikowaniu stopnia zaangażowania danej organizacji w wolontariat. Podczas bezpośredniego spotkania partner wypełnia formularz certyfikacji organizacji oraz deklaruje gotowość do kontynuowania certyfikacji w następnym roku.

Kolejny etap certyfikacji w 2020 roku będzie wiązał się ze spotkaniem organizacji z partnerem i przejścia do kolejnego etapu weryfikacji standardów. Organizacje, które poddadzą się procesowi standaryzacji będą miały możliwość uczestnictwa w dodatkowych wydarzeniach organizowanych przez program oraz będą miały pierwszeństwo w korzystaniu z oferty programu, skierowanej do organizacji, koordynatorów i wolontariuszy.

Certyfikowane obszary:

Przygotowanie organizacji
o rola i zadania, koordynatora wolontariatu
o analiza potrzeb wolontariatu w placówce
o plan rozwoju wolontariatu w organizacji
o aspekty formalno-prawne wolontariatu, dokumentacja
Zarządzanie wolontariatem
o nabór wolontariusz, rekrutacja, dobór wolontariuszy do zadań
o współpraca z wolontariuszami (edukacja, komunikacja, motywacja, nagradzanie)
o rozwój koordynatora wolontariatu
o promocja wolontariatu
Ewaluacja i monitoring wolontariatu.

Kandydaci do udziału w systemie certyfikacji mogą kontaktować się z asesorem, p. Mariuszem Kołodziejskim (mariusz@centerko.org), który udzieli szczegółowych informacji nt. jego przebiegu.

certyfikacja KS – pismo przewodnie

formularz certyfikacji KS

Dysponujemy również 2 miejscami na Forum Wolontariatu Szkolnego dla przedstawicieli placówek oświatowych. Szczegółowe informacje w załączeniu oraz za pośrednictwem e-mail: kontakt@centerko.org

Forum Wolontariatu Szkolnego – zaproszenie

Forum Wolontariatu Szkolnego [PROGRAM]

Certyfikacja organizacji wzorowo współpracujących z wolontariuszami dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *