Senioralia 2019

Senioralia 2019

Jak co roku, tak i w tym razem włączyliśmy się w obchody łódzkich Senioraliów. To już po raz 6-ty Pani Prezydent Miasta Łodzi wręczyła seniorom symboliczne klucze do miasta. Na ul. Piotrkowskiej, w niedzielę 12. maja, w okolicy pasażu Schillera pojawiły się stoiska firm i instytucji świadczących usługi dla seniorów: bibliotek, centrów spa, klubów fitness, placówek oferujących porady, badania medyczne, czy zabiegi upiększające. Nasz wolontarystyczny zespół taneczny Go Pomost! wniósł w to Święto Seniorów wiele radości i ciepła, pomimo niesprzyjającej pogody. Świetny układ choreograficzny stworzony przez p. Mariusza Kołodziejskiego odtańczyliśmy z werwą. Oczywiście, mieliśmy też swoje stoisko „Centerka”, gdzie promowaliśmy wolontariat oraz zachęcaliśmy seniorów do organizowanych przez nas „Drzwi Otwartych” w Stowarzyszeniu „Pomost”.

A te odbyły się już 17.05 z inicjatywy zespołu Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” oraz Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. Najlepsi specjaliści od kreatywnych działań przygotowali wyśmienite warsztaty dla zaproszonych gości – Zofia Brzezińska-Zięba „Kwiaty z bibuły”, Bartosz Woźniak „Zdrowy Kręgosłup” oraz Seweryn Obałka „Hip-hop 60+”. Sale pękały w szwach! „Uczestniczyłam w tych świetnych zajęciach prowadzonych przez Sewio. Osoby w różnym wieku dawały sobie świetnie radę. Dzięki za te zajęcia, szkoda, że tak krótko …!”. Oto najlepsze rekomendacje uczestników 🙂

I tak, wszystko, co dobre, szybko się kończy … Zamykająca Senioralia Gala w Centrum Dydaktycznym Uniwersytetu Medycznego w Łodzi była uroczystym podsumowaniem tego wydarzenia w dn. 24.05 br. W ogólnopolskim konkursie Drzewo Pokoleń w kategorii „Samorządowiec” zwyciężył Samorządowy Uniwersytet III Wieku w Łodzi, którego słuchaczami są centerkowi wolontariusze: Bogusław Karbownik, Bogumiła Słowińska i Ryszard Słowiński. Ogromnym zaszczytem było odbierać statuetki i dyplomy za naszą działalność społeczną.

Elcia, Mirka i Boguś

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *