Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych

Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych

Chcesz zostać wolontariuszem? Teraz masz okazję

Jeśli chcielibyśmy zaplanować sobie kreatywnie wakacje lub po prostu lubimy pomagać innym, wolontariat może być opcją dla nas. Ale jak zacząć swoją przygodę z wolontariatem i do kogo się zgłosić? Odpowiedź na te pytania mieszkańcy Łodzi uzyskają już w najbliższą sobotę w specjalnym punkcie informacyjnym, który 22 czerwca pojawi się w Centrum Handlowym Guliwer.

W łódzkim centrum handlowym będziemy zachęcać do wolontariatu

Są wszędzie tam, gdzie potrzebna jest pomoc i dobrowolnie angażują się na rzecz organizacji oraz innych osób, m. in. opiekują się osobami chorymi, starszymi, wspierają akcje działające na rzecz dzieci, społeczności lokalnej, osób poszkodowanych przez los, zwierząt, środowiska naturalnego, czy pomagają przy zbiórkach. Wolontariusze mogą przyjmować wiele ról, w zależności od organizacji, pod skrzydłami której działają.

Co ciekawe, do tego grona należą nie tylko osoby młode, np. studenci, ale także seniorzy, którzy szukają zajęcia, w którym chcieliby się czuć potrzebni lub też osoby pracujące, traktujące wolontariat jako uzupełnienie aktywności zawodowej oraz chętne, aby pomóc potrzebującym.

Z wolontariuszami pewnie zetknęliśmy się nie raz, choć to anonimowi bohaterowie naszej codzienności. Ale co tak naprawdę o nich wiemy i jak zostać jednym z nich? Swoją wiedzę na temat wolontariatu i jego znaczenia dla środowiska lokalnego będzie szansa zweryfikować w najbliższą sobotę w CH Guliwer przy ul. Kolumny 6/36.

W ramach punktu informacyjnego, który funkcjonować będzie w łódzkim centrum handlowym w godzinach od 10.00 do 16.00, mieszkańcy będą zachęcani do wsparcia idei wolontariatu i działania na rzecz swojego miasta.

Obecni tam specjaliści z „Centerka” będą pomagać osobom zainteresowanym tą formą aktywności stawiać pierwsze kroki w wolontariacie oraz zaprezentują oferty wolontarystyczne. Będą doradzać, jak włączyć się w działalność lokalnych instytucji, a także zapraszać organizacje chętne do współpracy. Prowadzona będzie również zbiórka na rzecz stowarzyszenia.

Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontariatu i udzielimy merytorycznego wsparcia. Wolontariat może być jedną z form aktywizacji zawodowej, która daje duże możliwości rozwoju i pozwala zdobyć nowe umiejętności. To także szansa na odnalezienie nowych pasji, udział w akcjach społecznych, miejskich inicjatywach czy inspirujących projektach – mówi Seweryn Obałka.

Akcja z gościnnym udziałem Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” to kolejna odsłona cyklicznego projektu CH Guliwer – Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych, w ramach którego w centrum pojawiają się łódzkie fundacje oraz stowarzyszenia działające na rzecz społeczności lokalnej. Dzięki temu organizacje pozarządowe mają szanse zaprezentować swoją działalność, nagłośnić ważne inicjatywy, czy zorganizować zbiórkę na szczytne cele.

Zapoznając mieszkańców z tematem wolontariatu i jego możliwościami, chcemy zachęcić do pomagania i angażowania się w ciekawe, wartościowe projekty, ale także zwiększyć ich świadomość w zakresie funkcjonowania ich społeczności lokalnej – mówi Marta Drzewiecka, Marketing&Customer Experience Manager z Newbridge Poland, do którego należy CH Guliwer.

Akcji w centrum handlowym towarzyszyć będą także atrakcje skierowane do dzieci i młodzieży, które przygotowali animatorzy z „Centerka”. Najmłodsi będą mogli wziąć udział w malowaniu twarzy, pojawi się kącik plastyczny, modelowanie z balonów, a także animacje taneczne, które odbędą się na parkingu przed centrum. 

Jeśli chcecie włączyć się w pomoc w organizacji stoiska animacyjnego oraz promocji łódzkiego wolontariatu, zgłoście się do p. Seweryna Obałki, e-mail: seweryn@centerko.org 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *