Psiaki Medoraki

Psiaki Medoraki

W grudniu zorganizowałam zbiórkę rzeczy dla zwierząt ze Schroniska Medor w Zgierzu. Do „Świątecznej paczki dla psiaczka” przyłączyli się nasi wolontariusze oraz Środowiskowy Dom Samopomocy „Przystań”, który pomógł w największym zakresie, za co ogromnie dziękuję 🙂 Udało się zebrać m. in. specjalistyczną karmę, ryż, makaron oraz środki czystości.

Następnym krokiem było przekazanie podarków. W słoneczny, choć mroźny poranek 22 lutego wybraliśmy się z Gosią, Anią i Michałem do Zgierza, by zostawić uzbierane rzeczy oraz zabrać pieski na spacer. Dostaliśmy 5 przyjaznych czworonogów i w podziale na dwie grupy udaliśmy się do lasu obok na wyhasanie się psiaków. Niektóre były wycofane i lękliwe (z powodu traktowania przez poprzednich właścicieli …), inne rozentuzjazmowane i chętne na psie przysmaki. Jedno je łączyło: radość z obecności człowieka i z przechadzki- przecież w lesie jest tyle możliwości i tyle drzew do obwąchania! 🙂 Nie byłam pewna, jak zareagujemy na wizytę w schronisku i na zwierzęta przebywające w boksach, ale merdające na widok człowieka ogony i zadowolone psie minki sprawiły naszej czwórce uśmiechy na twarzach do końca dnia.

W imieniu swoim i kompanów wycieczki do Zgierza- serdecznie polecamy zaangażować się w wolontariat w Schronisku Medor. Można przyjeżdżać tam codziennie w godz. 11-15 i opiekować się psiakami na spacerach. A może i któregoś adoptować …? Psiaki Medoraki czekają na wolontariuszy, a wszystkie zwierzęta, jakie można adoptować przedstawione są na stronie internetowej schroniska. Jednak najlepiej wybrać się tam samemu i osobiście je poznać. Warto!

Aleksandra Łuczak

1 thought on “Psiaki Medoraki

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *