zorganizujmy razem Galę Wolontariatu

zorganizujmy razem Galę Wolontariatu

1500 uczestników, 200 partnerów, 30 artystów i 215 nagrodzonych działaczy, to bilans 10-ciu edycji łódzkiej Gali Wolontariatu, największego święta wolontariatu w naszym regionie.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że wydarzenie, które wymyśliłem w 2008 r. wraz z moim zespołem skupiło tak dużą rzeszę zainteresowanych i wspierających, stało się profesjonalną imprezą, na stałe wpisującą się w łódzki kalendarz.

Wiele razy słyszałem pytanie „po co Gala Wolontariatu”? Odpowiedź jest prosta – żeby podziękować wszystkim wolontariuszom i działaczom, którzy przez cały rok nieodpłatnie działają w różnych organizacjach i instytucjach, pomagając w codziennych zadaniach. Gdyby nie wolontariusze, wiele obszarów nie było by zagospodarowanych, ze względu na „brak rąk do pracy”, nie powstało by też tyle ciekawych projektów i inicjatyw społecznych, które włączają osoby wykluczone do aktywności.

Dziękujemy im w prosty sposób, przygotowując imprezę integracyjną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która przypada na 5. grudnia. Co roku, gromadzimy ponad 30 partnerów społecznych, dzięki którym realizujemy tak duże, medialne wydarzenie. Do tej pory zaufały nam takie firmy i podmioty, jak: Textilimpex, Kręgielnia Grakula, Kino Bodo, Fundacja Orange, Galeria Ars Nova, Pfizer Polska, Garden Party, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych, Wirtualna Polska, Politechnika Łódzka, Golden Line.

W tym roku Gala Wolontariatu została zaplanowana na dn. 03.12. o godz. 17.00 w Łódzkim Domu Kultury. Chcielibyśmy zorganizować konkursy dla najbardziej aktywnych wolontariuszy z województwa („Barwy Wolontariatu” i „Społecznik Roku”) oraz, we współpracy z Marszałkiem Województwa Łódzkiego, wyłonić wolontariusza-seniora, dzięki któremu dokonała się ciekawa inicjatywa lub zmiana społeczna w lokalnym otoczeniu. Aby uatrakcyjnić nasz wieczór, do współpracy zaprosimy ciekawych artystów, których występy będą prawdziwą nagrodą dla naszych ochotników i gości. Wstępnie zaproszenie przyjęli: zespół Samokhin Band, grupa taneczna Killzone Crew oraz dj Adrian Janicki, który w kooperacji ze szkołą tańca Family Dance przygotuje imprezę afterparty. Galę poprowadzi profesjonalny konferansjer, zaś na widowni nie zabraknie gości honorowych oraz przedstawicieli mediów (TVP Łódź, Toya, Radio Łódź).

Pragniemy, aby nasze przedsięwzięcie było coraz większe i docierało do szerszej rzeszy odbiorów, dlatego zapraszamy Was do współpracy i włączenia się w organizację Gali Wolontariatu. Mile widziane jest wsparcie finansowe (wartość wydarzenia to 15 000 zł), ale również współpraca pozafinansowa.

Przeczytaj jak wykorzystaliśmy wsparcie w zeszłym roku tutaj

Możesz nam pomóc w zakresie organizacji: gadżetów i upominków jako nagród dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy; cateringu na część bankietową uroczystości; reklamy, promocji oraz druku materiałów; fotografa do przygotowania fotorelacji z imprezy; obecności, serca i szczerego uśmiechu 🙂

Wszyscy wspierający stają się naszymi Partnerami Społecznymi, a ich zaangażowanie jest uwzględnione we wszelkich materiałach i prezentacjach promocyjnych. Partnerzy mogą liczyć na miejsce honorowe podczas Gali oraz są wymieniani w części oficjalnej, aby podkreślić ich wkład w organizację imprezy. Zależy nam na profesjonalnej współpracy oraz wysokiej jakości oferowanych usług.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia zasad i zakresu współpracy. Jesteśmy dostępni w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu codziennie w godz. 08 – 16.00 pod numerami telefonów: 42 3070372, 513102508 lub mailowo: kontakt@centerko.org

Zgłoszenia będą zbierane do 09.09.2018 roku, a na ich podstawie opracujemy ostateczną formę i harmonogram tegorocznych obchodów.

Pełna relacja z ubiegłorocznych obchodów tutaj

Mariusz Kołodziejski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *