rusza III edycja Akademii Wolontariatu Seniora

rusza III edycja Akademii Wolontariatu Seniora

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” przy Stowarzyszeniu „Pomost” serdecznie zaprasza osoby 60+ do udziału w projekcie pt. „Akademia Wolontariatu III – Jak w rodzinie”, którego celem jest aktywizacja seniorów poprzez wolontariat oraz różne aktywne formy spędzania czasu wolnego. Zadanie realizowane jest w ramach Rządowego Programu na Rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych w terminie marzec – grudzień 2018 r.

W ramach projektu zaplanowane zostały dwie edycje bezpłatnych warsztatów artystycznych: wokalnych, fotograficznych, dziennikarskich, muzykoprofilaktycznych, żonglerskich, tanecznych, ekologicznych w Łodzi i Ozorkowie. Odbędą się również spotkania i szkolenia przygotowujące seniorów do planowania i realizowania własnych projektów wolontarystycznych (indywidualne ścieżki rozwoju) oraz liczne akcje i happeningi społeczne. Warsztaty będą odbywały się w terminach: maj – lipiec 2018 (I edycja) oraz wrzesień – listopad (II edycja).

Do udziału w projekcie zapraszamy:

seniorów (osoby 60+) chcących podzielić się swoim czasem, talentami i wiedzą lub zdobyć nowe umiejętności i poszerzyć swoje zainteresowania;

młodzież (osoby w wieku 13-30 lat) zainteresowaną udziałem w projekcie i wspieraniem działań seniorów (integracja międzypokoleniowa);

wolontariuszy, którzy będą urozmaicać program Akademii o własne pomysły oraz pomagać w organizacji warsztatów.

Zgłoszenia do projektu można dokonać:

– w biurze projektu ul. Próchnika 7, I p., bezpośrednio u koordynatora seniorów: p. Małgorzaty Trojanowskiej, e-mail: gosia@centerko.org lub koordynatora wolontariatu p. Aleksandry Łuczak, e-mail: ola@centerko.org tel.: 42 307-03-72, 513-102-508.

– online, za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego; na prośbę uczestnika formularz zostanie przesłany mailowo;

Ilość miejsc ograniczona!

Spotkanie wstępne dotyczące projektu odbędzie się 25 kwietnia 2018 r. o godz. 16.00 w Stowarzyszeniu „Pomost”, ul. Próchnika 7, I p.

Szczegółowe informacje o projekcie można uzyskać tutaj

formularz zgłoszeniowy

Zadanie „Akademia Wolontariatu III – Jak w rodzinie” realizowane jest ze środków Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 (ASOS).
ulotka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *