Warsztat „Pierwsze koty za płoty”

Warsztat „Pierwsze koty za płoty”

 Regionalne Centrum Wolontariatu „CENTERKO” i Akcja Animacja zapraszają wszystkich animatorów, wolontariuszy, wychowawców kolonijnych i społeczników pracujących z grupami na warsztat „Pierwsze koty za płoty”, który odbędzie się 23 czerwca 2017 przy ul. Próchnika 7, I piętro, w godz. 17.00-20.00. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Udział płatny.

  • Jeśli jesteś animatorem i poszukujesz inspiracji do działań, gotowych pomysłów, zabaw, wskazówek,
  • Jeśli jesteś wolontariuszem i chcesz zwiększyć jakość swoich działań dla innych,
  • Jeśli chcesz postawić swoje pierwsze kroki w działaniach animacyjnych czy wolontarystycznych, ale nie wiesz jak się za to zabrać.

Zainteresuj się tym szkoleniem!

ZAPRASZAMY SERDECZNIE

DLA KOGO?

Zajęcia dedykowane są wolontariuszom, animatorom, społecznikom, wychowawcom kolonijnym, osobom pracującym z grupami. Wszystkim potrzebującym rozwoju w obszarze budowania zespołu i poszukującym inspiracji do działań, gotowych pomysłów i wskazówek. Szczególnie zapraszamy osoby, które chciałyby postawić swoje pierwsze kroki w działaniach animacyjnych czy wolontarystycznych.

DLACZEGO „PIERWSZE KOTY ZA PŁOTY”?

Chcemy zaproponować ćwiczenia, które będzie można w przyszłości przeprowadzać w nowej grupie dzieci, młodzieży czy dorosłych na w celu integracji, zawiązania zespołu i przełamania pierwszych lodów. Warsztat może być także okazją do pierwszej styczności uczestników z tematem animacji czasu wolnego oraz zachętą do podjęcia dalszych aktywności.

JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?

Warsztat zakłada poznanie gier i ćwiczeń rozwijających integrację, współpracę w grupie, wyobraźnię, twórcze myślenie. Poznamy aktywności, zabawy ruchowe do wykorzystania w przyszłości np. w pracy wolontarystycznej, na piknikach, akcjach, festynach, zajęciach edukacyjnych. Zajęcia przeprowadzane w formie kreatywnych warsztatów, będą także przestrzenią do kreowania własnych rozwiązań i inspiracją do działań.

GDZIE I KIEDY?

Szkolenie zaplanowane jest w jednodniowej sesji i odbędzie się 23.06.2017 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu „CENTERKO”, ul. Próchnika 7, w godzinach 17.00 – 20.00.

PROWADZĄCE

Aleksandra Łuczak– animatorka grupy Akcja-Animacja!, koordynatorka promocji w RCW Centerko, wychowawczyni kolonijna. Koordynuje działania grupy animacyjnej. Od 8-miu lat związana z łódzkim wolontariatem. Działa w organizacjach pozarządowych, instytucjach kultury, festiwalach. Doświadczenie w pracy z dziećmi i prowadzeniu zajęć zdobywała m.in. pracując jako wychowawczyni kolonijna, biorąc udział w międzynarodowych treningach i uczestnicząc Kursie Dramy 1 stopnia.

Magdalena Kaźmierczak- liderka grupy Akcja-Animacja!, pośrednik wolontariatu w RCW Centerko. Organizuje działania grupy animacyjnej. Aktywnie promuje działania wolontarystyczne na obszarze Łodzi. Zainteresowanie taką aktywnością, pasję i doświadczenie nabywała dzięki udziale w projekcie „Wolontariusz jako lokalny animator”, szeregu szkoleń i różnych akcji wolontarystycznych.

Warunkiem uczestnictwa jest dokonanie wpłaty i przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 20.06.2017 na adres: magda@centerko.org

program warsztatów

formularz zgłoszeniowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *