Szkolenie „Kompetentni wolontariusze w kulturze”

Szkolenie „Kompetentni wolontariusze w kulturze”

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” oraz Fundacja Transatlantyk Festival zaprasza na szkolenie „Kompetentni wolontariusze w kulturze”, które odbędzie się 19 maja 2017 w Łodzi, w godz. 16.00 – 20.00. Udział w zajęciach jest bezpłatny, liczba miejsc jest ograniczona.

Bliska Ci kultura i chcesz się w tym kierunku rozwijać poprzez wolontariat?

Jesteś aktywnym wolontariuszem działającym na polu kultury i pragniesz wzmocnić swój potencjał w obszarze realizacji projektów kulturalnych?

Przygotowaliśmy dla Ciebie wyjątkowy i bezpłatny event szkoleniowy

ZAPRASZAMY SERDECZNIE!

DLACZEGO TO ROBIMY?

Od kilku lat współpracujemy. My, to znaczy Regionalne Centrum Wolontariatu „CENTERKO” i Fundacja Transatlantyk Festival w realizacji projektów wolontarystycznych.

W żyłach Centerka płynie WOLONTARIAT. Edukujemy, pośredniczymy, inspirujemy, koooperujemy i przełamujemy stereotypy wolontariatu, realizując innowacyjne przedsięwzięcia wolontarystyczne.

Fundacja Transatlantyk Festival jest organizatorem niezwykłego festiwalu KULTURALNEGO, który corocznie odbywa się w naszym mieście. To platforma, która poprzez muzykę i film buduje silniejsze związki między społeczeństwem, sztuką i środowiskiem, inspiruje do dyskusji na aktualne tematy społeczne. W tym roku Transatlantyk Festival przypłynie do Łodzi w lipcu.

Dla Was postanowiliśmy połączyć nasze pasje i kompetencje w obszarze wolontariatu oraz kultury i przygotowaliśmy specjalny event edukacyjny.

W swoich działaniach jesteśmy otwarci, odważni, autentyczni i globalni, czyli lokalni w działaniu i tożsamości, a jednocześnie globalni w rozumieniu konsekwencji kontekstu własnego działania.

DLA KOGO JEST TO SZKOLENIE?

Szkolenie adresowane jest do wszystkich zainteresowanych działaniami na rzecz kultury. Tych, którzy są wolontariuszami i którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z wolontariatem. Dla wszystkich, którzy chcą odkryć tajemnice sektora kultury i lepiej realizować projekty wolontarystyczne w instytucjach i organizacjach kultury.

Dla tych, którzy pragną znaleźć się w gronie wolontariuszy tworzących Transatlantyk Festival.

CELE SZKOLENIA I KORZYŚCI

Szkolenie ma na celu rozwój wiedzy i umiejętności z zakresu realizacji projektów wolontarystycznych w obszarze kultury.

Uczestnicy dowiedzą się:

  • jak skutecznie działać w wolontariacie–kompetencje, prawa i korzyści wolontariusza w kulturze
  • jak tworzyć projekty kulturalne – realizacja od podstaw i podział obowiązków
  • jakie są zasady promocji działań kulturalnych – dobry PR to podstawa
  • jak działają festiwale filmowe –ABC strategii festiwalowych
  • co dalej – czyli dalsza droga zawodowa wolontariusza

 

CZAS I MIEJSCE ZAJĘĆ

Szkolenie odbędzie się 19.05.2017, w godz. 16.00 – 20.00. w siedzibie Fundacji Transatlantyk Festival, Pl. Wolności 5, Łódź.

MATERIAŁY SZKOLENIOWE

Uczestnicy otrzymają materiały szkoleniowe stanowiące zbiór najważniejszych treści merytorycznych poruszanych podczas szkolenia.

WARUNKI UDZIAŁU

Szkolenie jest bezpłatne dla uczestników. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem uczestnictwa jest przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego do dnia 17.05.2017 na adres: magda@centerko.org

PROWADZĄCY

Patrycja Chuszcz – Fundacja Transatlantyk Festival– studentka kulturoznawstwa. Zajmuje się organizacją i koordynacją wolontariatu w Fundacji Transatlantyk Festival. Uwielbia pracować w instytucjach kultury i koordynować projekty społeczne oraz kulturalne. Swoje zamiłowanie do tego typu aktywności zdobyła właśnie poprzez udział w różnych działaniach wolontarystycznych przede wszystkim podczas licznych festiwali i w organizacjach kultury. Pasjonuje ją kinematografia, teatr oraz kultura krajów hiszpańskojęzycznych. Na co dzień pracuje również w Radiu ŻAK, pisuje do czasopisma „Teatralia” i „Reflektor”.

Magdalena Korczyk-Waszak – Regionalne Centrum Wolontariatu CENTERKO –trenerka, coach, mentorka w zakresie rozwoju organizacji i wzmacniania kompetencji osobistych. Z łódzkim wolontariatem związana od lat 90-tych, stworzyła i przez lata koordynowała Centrum Wolontariatu w Łodzi. Promuje profesjonalny wolontariat i nowe rozwiązania aktywności społecznej, kiedyś jako członkini Prezydium Sieci Centrów Wolontariatu, dziś jako ekspert programu Dobry Wolontariat, asesorka kompetencji wolontariuszy w Modelu LEVER. Właścicielka Prado. Przestrzeń Rozwoju i Inspiracji.

program szkolenia

formularz zgłoszeniowy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *