Senioralia

Senioralia

W dniach od 13-26 maja 2017 r. odbyły się łódzkie Senioralia. Była to już 4 edycja. Na scenie w pasażu Schillera Prezydent Łodzi pani Hanna Zdanowska otworzyła Wydarzenie, wręczając klucze miasta seniorom. W tym dniu odbył się również koncert seniorów, a gwiazdą wieczoru był p. Krzysztof Krawczyk.

Senioralia wsparło aż 125 organizacji i partnerów. Uniwersytet Medyczny z Fundacją dla Uniwersytetu Medycznego oraz z łódzkim magistratem ogłosili konkurs Drzewo Pokoleń, którego wyniki ogłoszono na uroczystej gali w dniu 26 maja 2017 r.

Uważam,że Senioralia przyczyniają się do wyjścia seniorów z domu i zachęcają do wzięcia udziału w różnych, bezpłatnych wydarzeniach kulturalnych, sportowych, w pokazach, w badaniach lekarskich. Seniorzy chętnie korzystają także z warsztatów tańca towarzyskiego, czy spacerów nord walking.

W dniu otwarcia tego przedsięwzięcia na ul. Piotrkowskiej były rozstawione stoiska z propozycjami dla seniorów. Nasze „Centerko”, czyli Regionalne Centrum Wolontariatu służyło również informacjami o wolontariacie, zachęcało do współpracy. Kierownik RCW, pan Mariusz Kołodziejski ze sceny zapraszał do naszego stanowiska oraz na bezpłatne warsztaty dla seniorów w dniu 17 maja w Pomoście. Oczywiście ja jako seniorka chętnie wzięłam w nich. Były to: nauka tańca latynoamerykańskiego, praca z ciałem oraz nauka sztuki origami. Widziałam, że seniorzy podobnie, jak ja wychodzili z tych zajęć bardzo zadowoleni

Wszystko, co dobre to szybko się kończy. Tak i Senioralia musiały się zakończyć. Jak już wcześniej wspomniałam odbyło się to na Uniwersytecie Medycznym przy ulicy Pomorskiej 251 w Łodzi. Zostały uhonorowane najcenniejsze działania poświęcone zdrowemu starzeniu się i integracji międzypokoleniowej. Rozdano dyplomy. Jakie było moje zdziwienie, gdy usłyszałam swoje imię i nazwisko, gdy poproszono wszystkich zgłoszonych do nominacji. Okazało się, że to niespodzianka dla mnie od p. Mariusza Kołodziejskiego, który zgłosił mnie seniorkę-wolontariuszkę. Oglądałam się wkoło, czy to o kogoś innego chodziło, ale szczęśliwa podążyłam na scenę, gdzie otrzymałam podziękowanie i gratulacje. Lubię być wolontariuszką, cieszę się jeśli komuś przydaje się moja pomoc i zachęcam wszystkich do bycia wolontariuszem. Na długo pozostanie mi w pamięci ten dzień.

Na zakończenie Senioraliów wystąpił wspaniała Ewa Bem,dając piękny koncert.

Chcę bardzo podziękować p. Mariuszowi za taką miła niespodziankę 🙂

Elcia

 

1 thought on “Senioralia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *