Samba na Piotrkowskiej

Samba na Piotrkowskiej

Wolontariusze potrafią przeganiać chmury. Nie tylko te na niebie 🙂
Ale cofnijmy się do początku.
Na początku była propozycja. Propozycja koordynacji Punktu Kibica na Maratonie Dbam o Zdrowie. Magda Kaźmierczak i ja miałybyśmy wziąć w swoje ręce organizację centerkowego kibicowania. „Zastanowimy się …” Ta, jasne, ja już wiedziałam od razu 🙂 Skoro „przygodo trwaj” to jak mogłyśmy odmówić. I takim oto sposobem Mikrograntki weszły do gry.

Zaczęło się od zgłoszenia do konkursu Mistrz Kibicowania. Każdy Punkt miał nawiązywać do jednego z ustalonych przez organizatorów krajów. Grupa wybrała Brazylię. Zgłoszenie poszło, dalej była akceptacja udziału, maile, ustalenia. Dochodzimy do dnia zebrania dla zakwalifikowanych. Na miejscu okazało się, że kraje jednak będą losowane … Dzięki Magdzie plus dzięki odrobinie szczęścia i kombinatoryki wylądowaliśmy w miejscu, gdzie chcieliśmy- na Piotrkowskiej i z krajem, który chcieliśmy- Brazylią. Samba!
Przyszedł czas na zakupy. Maski, pompony, pióra, balony, trąbki … po kolei wrzucałyśmy rzeczy do ogromnego wózka. Plus część zakupów przez internet. I wygląd Punktu Kibica ogarnięty. A skoro wszyscy wiemy, że wygląd to nie wszystko 😉 to uczyliśmy się też samby. Cała grupa dzielnie tańcowała- co sobotę Szefuńcio uczył Go Pomost! cudownych sambowych animacji.
A że ciągle nam mało, to w wirze DOZowych przygotowań ogarnialiśmy też akcję „Dar Serca dla…” na Orlen Warsaw Marathon. Szukaliśmy śmiałków, którzy wzięliby udział w warszawskim biegu i jednocześnie wsparliby Stowarzyszenie „Pomost”. No cóż mogę powiedzieć- lubimy maratony.
W końcu nadeszła długo wyczekiwana niedziela- 23 kwietnia- dzień kibicowania i sambowania. Bez dwóch zdań Brazylia opanowała Piotrkowską! Było głośno, tanecznie, kolorowo, fantastycznie! No i przegoniliśmy chmury 🙂 Nad naszym karnawałem prawie ciągle świeciło słońce. A deszcz był czymś, czego z Magdą obawiałyśmy się najbardziej. Wolontariusze kibicowali ile sił w nogach i płucach, a sportowcy uśmiechali się na nasz widok, machali i przybijali piątki. Mam nadzieję, że dodaliśmy im mocy w tym trudnym biegu.
Starania, niesamowita energia i radość zostały docenione. Zajęliśmy czwarte miejsce w Mistrzu Kibicowania! Na kilkanaście drużyn to dla nas ogromny sukces i wyróżnienie.
W imieniu swoim i Magdy serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przybyli na karnawał- Wolontariuszom z Centerka, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii nr. 2 i Środowiskowego Domu Samopomocy „Przystań”. Power i zaangażowanie, jakie pokazaliście, są nie do opisania. Uściski także dla wszystkich, którzy pomagali na etapie przygotowań- udostępniali wydarzenie na Facebooku, rozdawali ulotki, dekorowali maski i wspierali miłym słowem.
Bardzo dobrze wspominać będę maratonową przygodę. Jestem ogromnie zadowolona z tego, jak przebiegała współpraca z DOZ i koordynatorką Karoliną. Bogatsze o kolejne doświadczenie Mikrograntki przesyłają słoneczne pozdrowienia dla wszystkich czytelników. To co- do zobaczenia za rok na Punkcie Kibica. Samba!

Aleksandra Łuczak

2 thoughts on “Samba na Piotrkowskiej

  1. Ola możemy przybić sobie wszyscy piątkę. Sambowa Przygoda Życia to kolejna z przygód które uczą, rozwijają, bawią i pokazują jaki pierwiastek w zyciu jest ważny. Wolontariar uczy, rozwija, bawi i daje człowiekowi to „cos” co w dzisiejszych czasach poszukuje niejeden człowiek. W wolontariuszach moc i siła. Ahoj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *