Łódzkie Centrum Wolontariatu

Łódzkie Centrum Wolontariatu

Od kwietnia br. ruszył projekt pn. „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego wolontariatu”. Dzięki niemu łódzkie organizacje dowiedzą się, jak właściwie współpracować z ochotnikami, a wolontariusze – w co mogą się zaangażować. Nadajmy Łodzi nowych barw, pokażmy siłę i różnorodność lokalnego wolontariatu!

Wolontariat…? Niby błaha sprawa. Wielu z nas pewnie już nie raz zetknęło się z tym tematem, wspierając akcje, zbiórki, czy pomagając niepełnosprawnym.

Ale jak to robić profesjonalnie, zgodnie z prawem i wymogami organizacyjnymi? Czy wolontariat jest bezinteresowny? Jakie mamy prawa i obowiązki jako wolontariusze? Czy możemy podejmować inicjatywy dla naszego miasta? Jak zorganizować miejsce pracy dla wolontariusza?

Na te i inne pytania odpowiedzą specjaliści Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” dzięki uruchomieniu Łódzkiego Centrum Wolontariatu, czyli przestrzeni inspirującej do podejmowania lokalnych działań społecznych.

W ofercie znajdą się wyspecjalizowane usługi z zakresu wolontariatu dla mieszkańców Łodzi, polegające w szczególności na:

  • pośrednictwie pracy wolontarystycznej
  • poradnictwie, doradztwie oraz wsparciu merytorycznym
  • współpracy z łódzkimi organizacjami i instytucjami
  • organizacji szkoleń dla przyszłych wolontariuszy i koordynatorów wolontariatu
  • wspieraniu wydarzeń oraz miejskich inicjatyw.

Do współpracy zapraszamy osoby z energią, pomysłami, wyobraźnią i odrobiną czasu wolnego do dzielenia się swoim potencjałem z innymi oraz podmioty, chcące skorzystać ze wsparcia wolontariuszy. Dla każdego znajdziemy ciekawą ofertę wolontarystyczną oraz pomożemy stawiać pierwsze kroki wolontariacie.

Formularze zgłoszeniowe dostępne są w zakładce Biuro Pośrednictwa Wolontariatu.

Naszymi dokonaniami będziemy dzielić się na blogu, portalach społecznościowych oraz stronach internetowych. Ale to nie koniec! Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza zorganizujemy Łódzką Galę Wolontariatu, w trakcie której zaprezentujemy najaktywniejszych społeczników oraz podzielimy się efektami realizowanego projektu.

Zatem nie czekaj, tylko dołącz do nas i zmieniaj świat kreując łódzki wolontariat!

Masz pytania? Skontaktuj się z nami:

Mariusz Kołodziejski – kierownik RCW „Centerko”, e-mail: mariusz@centerko.org
Magdalena Kaźmierczak – pośrednik wolontariatu, e-mail: magda.animacje@centerko.org

Zadanie „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu” jest realizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Miasta Łodzi przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 03.04.2017 – 31.12.2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *