IX Urodziny Centerka – zaproszenie

IX Urodziny Centerka – zaproszenie

„Spotkanie ze Sztuką” to coroczna impreza integracyjna z okazji jubileuszu istnienia Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” (01.04.2008r.), podczas której uczestnicy celebrują sukcesy i zrealizowane działania w formie artystycznej.

Tematem przewodnim imprezy jest sztuka i działalność artystyczna, ponieważ wolontariat zrodził się w Stowarzyszeniu „Pomost” z oddolnych inicjatyw jego członków, których wspólnym mianownikiem było zamiłowanie do sztuki oraz chęć podzielenia się swoimi pasjami i zainteresowaniami z innymi.

Ta tradycja jest podtrzymywana i kultywowana do dnia dzisiejszego – wolontariusze przygotowują dla gości specjalne warsztaty, pokazy, prezentacje i wystawy, które mają zachęcić innych do włączenia się w wolontariat, przy okazji dobrej zabawy. Podczas uroczystości nie brakuje specjalnych gości oraz tortu urodzinowego. Zasadą i obyczajem jest, że każdy uczestnik wnosi coś od siebie w spotkanie tak, aby podkreślić wartość i znaczenie „wzajemnej wymiany”.

W tym roku obchodzimy 9 Urodziny, ale spotykamy się już po raz 10-ty! Dlatego patronką tegorocznego Wydarzenia będzie X Muza, która jest piastunką sztuk filmowych. A skoro sztuki filmowe to kino i inspirujący seans.

IX edycja imprezy zorganizowana zostanie we współpracy ze Spółdzielnią Socjalną Odblask  w dn. 07.04.2017 r. O godz. 20.00 spotkamy się w kameralnym gronie w Kinie Bodo  przy ul. Rewolucji 1905 r. 78/80, aby wspólnie obejrzeć film dokumentalny pt. „Wstawaj  i walcz” w reż. Weroniki Pliszki. Poznamy poruszającą historię Przemka Wieczorka, który  w wieku 20 lat stracił obie ręce, a wraz z nimi samodzielność i chęć do życia.

Po seansie zapraszamy wszystkich gości do rozmów i dyskusji z twórcami filmu przy torcie urodzinowym oraz pysznej kawie, serwowanej w części bufetowej. Będzie to niesamowita okazja, żeby dowiedzieć się jak wyglądały prace na planie, skąd powstał pomysł na scenariusz oraz co zmotywowało głównego bohatera do pracy nad sobą oraz walki z przeciwnościami losu.

Zgłoszenia do udziału w „Spotkaniu ze Sztuką” przyjmowane są drogą mailową (kontakt@centerko.org) do dn. 31.03.2017 r. (ilość miejsc ograniczona / udział za zaproszeniem).

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w części oficjalnej oraz odczują niedosyt integracji, przygotowaliśmy dodatkową atrakcję w postaci spotkania afterparty od godz. 22.00 w klubokawiarni Niebostan przy ul. Piotrkowskiej 17. Niech dyskusja trwa!

Impreza towarzyszy obchodom Roku Wolontariatu Szkolnego 2016/2017.

plakat urodzinowy

harmonogram Urodzin Centerka 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *