Inauguracja zespołu roboczego projektu „Kompetencyjny model wolontariatu”

Inauguracja zespołu roboczego projektu „Kompetencyjny model wolontariatu”

28 września 2017 r. w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko” odbędzie się inauguracyjne spotkanie zespołu roboczego projektu „Kompetencyjny model wolontariatu. Wolontariat pierwszym krokiem na rynek pracy”. Eksperci będą pracować nad innowacyjnymi metodami aktywizacji prozawodowej osób z niepełnosprawnością.

„Kompetencyjny model wolontariatu. Wolontariat pierwszym krokiem na rynek pracy” to propozycja innowacyjnego ujęcia wolontariatu jako metody aktywizacji prozawodowej dostępnej dla osób z niepełnosprawnościami.

Celem projektu jest opracowanie narzędzia – poradnika, zawierającego ścieżkę rozwoju kompetencji niepełnosprawnego wolontariusza (osoby z uszkodzeniami i chorobami narządu wzroku i słuchu) i realizacja wsparcia dla niego w organizacji, instytucji korzystającej, w efekcie czego nabędzie i praktykuje kompetencje istotne na rynku pracy. Poradnik zawierać będzie instrukcję współpracy z wolontariuszem niepełnosprawnym, katalog umiejętności pożądanych na rynku pracy, wskazówki wdrażania i oceny tych umiejętności poprzez wolontariat, narzędzia planowania ścieżki kariery zawodowej w oparciu o kompetencje zdobyte w wolontariacie, metody współpracy z pracodawcami, wymogi dotyczące przygotowania odpowiednich warunków pracy, wzory ankiet i innych dokumentów niezbędnych użytkownikom do zastosowania modelu. Odbiorcami projektu są osoby z niepełnosprawnością słuchu i wzroku, a przyszłymi użytkownikami wszystkie podmioty uprawnione do współpracy z wolontariuszami oraz pracodawcy planujący zatrudnienie osób z niepełnosprawnością.

Rolą ekspertów – członków zespołu roboczego będzie wsparcie realizatorów w tworzeniu poradnika. Pierwsze spotkanie zespołu odbędzie 28 września 2017 roku, w godz. 14.00 – 17.00 w siedzibie Stowarzyszenia Pomost przy ul. Próchnika 7 w Łodzi.

Projekt dofinansowany jest ze środków projektu „Punkty Inkubacji Innowacji” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *