bezpłatny warsztat „Po pierwsze dziecko”

bezpłatny warsztat „Po pierwsze dziecko”

Regionalne Centrum Wolontariatu „CENTERKO” zaprasza wszystkich wolontariuszy, liderów, animatorów współpracujących z dziećmi i młodzieżą po traumie, która ma trudności adaptacyjne, doświadcza konfliktu z prawem lub kontaktu z substancjami odurzającymi. Warsztat obędzie się przy ul. Próchnika 7, I piętro, w godz. 16.00-19.00 (Stowarzyszenie „Pomost”) w dniu 29 września 2017 r. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

  • Jeśli ważne jest dla Ciebie dobro tych, których wspierasz,
  • Jeśli potrzebujesz inspiracji i praktycznych porad,
  • Jeśli chcesz zrozumieć co może przeżywać dziecko po traumie,
  • Jeśli chcesz wiedzieć jak lepiej pomóc młodzieży z trudnościami.

mamy dla Ciebie wyjątkową propozycję spotkania z pedagogiem – praktykiem, wychowawcą na co dzień pracującym w ośrodku socjoterapii.

KORZYŚCI DLA CIEBIE

  • Wiedza – dowiesz się jakich emocji najczęściej doświadczają dzieci i młodzież w związku z traumą w rodzinie np. sieroctwem emocjonalnym, patologią w swoim środowisku.
  • Inspiracja – to czego się dowiesz możesz wykorzystać na co dzień w swojej działalności wolontarystycznej oraz zawodowej. Stworzymy Ci okazję do wymiany doświadczeń oraz pokażemy terapeutyczne działanie wolontariatu.
  • Praktyka dla Ciebie – zgłaszając swoją trudność w doświadczeniu z dzieckiem lub młodzieżą po traumie masz szansę poznać metody pracy oraz otrzymasz wskazówki, dzięki którym możesz być bardziej skuteczny/a we wspieraniu takich osób.

CO TO BĘDZIE?

Warsztat będzie miał charakter spotkania łączącego teorię z praktyką, w oparciu o doświadczenia zawodowe prowadzącego. Dominującym elementem będzie dyskusja, wymiana doświadczeń oraz wskazania nt. procedur zachowania się w sytuacjach zagrożenia. Istotnym punktem będzie wspólne wypracowywanie metod i działań interwencyjnych w sytuacjach trudnych podczas wolontariatu np. prowadzenia zajęć, udzielania pomocy indywidualnej.

GDZIE I KIEDY?

Warsztat odbędzie się 29.09.2017 r. (piątek) w siedzibie Regionalnego Centrum Wolontariatu „CENTERKO” przy ul. Próchnika 7, I piętro, w godz. 16.00 – 19.00.

WARUNKI UCZESTNICTWA

Warsztat jest bezpłatny dla uczestników. Liczba miejsc jest ściśle ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.

Warunkiem udziału jest wypełnienie załączonego formularza zgłoszeniowego i przysłanie go w terminie do 27.09.2017 r. na adres: magda@centerko.org

formularz zgłoszeniowy

program warsztatów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *