Barwy Wolontariatu 2017

Barwy Wolontariatu 2017

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” przy Stowarzyszeniu „Pomost” w Łodzi oraz Sieć Centrów Wolontariatu w Polsce zapraszają do udziału w konkursie adresowanym do wolontariuszy oraz organizacji i placówek współpracujących z wolontariuszami. Zgłoszenia można przesyłać do 31 października 2017 roku.

Ogólnopolska Sieć Centrów Wolontariatu zaprasza do kolejnej edycji konkursu Barwy Wolontariatu adresowanego do wolontariuszy oraz placówek współpracujących z nimi.
Jest to już siedemnasta edycja konkursu, który stwarza okazję aby w sposób szczególny podziękować wolontariuszom, na co dzień współpracującym z organizacjami pozarządowymi, placówkami publicznymi i osobami prywatnymi.

Konkurs jest okazją aby pokazać różnorodność działań społecznych i aktywności wolontariuszy, którzy obecni są niemalże we wszystkich sferach życia społecznego. Dzięki nadsyłanym zgłoszeniom, organizatorzy co roku mają okazję nagradzać ciekawe postaci wolontariuszy, którzy pomagają, zarówno w pracach biurowych, jak i tych którzy biorą udział w terapiach dzieci niepełnosprawnych, ochotników pomagających w organizacji imprez sportowych, wydarzeń okolicznościowych, konferencji, udzielają porad prawnych, odwiedzają pensjonariuszy hospicjów i szpitali. Konkurs ma charakter dwuetapowy. W pierwszym etapie – regionalnym, wybrani zostaną laureaci regionalni (na poziomie województw). Ich zgłoszenia zostaną przekazane do etapu ogólnopolskiego. Na tym etapie Kapituła dokona wyboru dziesięciu nominowanych do wyróżnienia wolontariuszy. Z tej grupy podczas Gali Wolontariatu, wyłonionych zostanie trzech zwycięzców.

Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu upływa 31 października 2017 r.

Regulaminy, zasady udziału oraz miejsca zgłoszeń kandydatów dostępne są tutaj

Zaproszenie_i_regulamin_Barwy_Wolontariatu_2017

Formularz_zgłoszeniowy_Barwy_Wolontariatu_2017

Osoba odpowiedzialna za koordynację konkursów w woj. łódzkim – Mariusz Kołodziejski, e-mail: mariusz@centerko.org

Rozstrzygnięcie regionalnej edycji odbędzie się podczas uroczystej Gali Wolontariatu, zaplanowanej w dn. 08.12.2017 r. w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej.

1 thought on “Barwy Wolontariatu 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *