Zapraszamy osoby z województwa łódzkiego do udziału w podstawowym szkoleniu dla koordynatorów wolontariatu, organizowanym w ramach Programu Korpus Solidarności.
To doskonała okazja, aby poszerzyć swoją wiedzę oraz rozwinąć praktyczne umiejętności w zakresie zarządzania wolontariatem i efektywnego koordynowania działań wolontariuszy.
Co oferujemy?
Podczas 8-godzinnego szkolenia:
- przekażemy kompleksową wiedzę na temat wolontariatu, w tym jego aspektów prawnych oraz metod motywowania i wspierania rozwoju wolontariuszy,
- omówimy różne rodzaje i formy wolontariatu, dostarczając narzędzi niezbędnych do budowania sprawnie funkcjonującego systemu wolontariatu w organizacji,
- zapewnimy interaktywną formułę zajęć – dyskusje, pracę w grupach oraz przestrzeń na pytania i wymianę doświadczeń,
- położymy szczególny nacisk na budowanie współpracy pomiędzy koordynatorami z różnych organizacji oraz tworzenie sieci wzajemnego wsparcia.
Dlaczego warto?
Udział w szkoleniu to. nie tylko możliwość zdobycia rzetelnej wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim rozwój praktycznych kompetencji w zakresie koordynacji wolontariatu i rozwiązywania bieżących wyzwań organizacyjnych.
Staniesz się częścią sieci profesjonalistów, którzy wspólnie działają na rzecz tworzenia wysokich standardów wolontariatu.
Kiedy i gdzie?
Szkolenie odbędzie się 19. marca (czwartek) w godzinach 9:00–17:00 w siedzibie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS przy ul. Narutowicza 8/10 w Łódź.
Jak się zapisać?
Aby wziąć udział w szkoleniu, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy, dostępny tutaj
oraz zarejestrować się w Systemie Obsługi Wolontariatu.
Szkolenie poprowadzi trenerka Małgorzata Michaluk, e-mail: malgosia@centerko.org
________________________________________
Szkolenia dla koordynatorów wolontariatu są dofinansowane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego na lata 2018–2030 w ramach programu Korpus Solidarności.