Serdecznie zapraszamy na kolejne wolontariackie spotkanie z cyklu otwartych rozmów o zdrowiu psychicznym. Tym razem skupimy się na zaburzeniu osobowości borderline (BPD) – temacie często upraszczanym i niezrozumianym, a jednocześnie niezwykle ważnym.
Czym właściwie jest borderline? Jak wygląda codzienność osób zmagających się z tym zaburzeniem? Jak budować relacje, będąc „po jednej” lub „po drugiej” stronie? Porozmawiamy o emocjach, impulsywności, lęku przed odrzuceniem, ale też o nadziei, terapii i możliwościach wsparcia już 27.05 br. o godz. 17.30 w Klubokawiarni „Niebostan” przy ul. Piotrkowskiej 17.
Naszymi gośćmi będą :
- dr hab. Monika Talarowska, pracownik naukowo-dydaktyczny Instytutu Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego. Specjalista psycholog kliniczny, neuropsycholog, certyfikowany psychoterapeuta poznawczo-behawioralny (nr certyfikatu 25), certyfikowany psychoterapeuta schematów (certyfikat zaawansowany nr 3631), praktyk w zakresie diagnozy psychologicznej oraz psychoterapii.
- mgr Beata Maliszewska, psychoterapeutka, specjalistka terapii uzależnień, obecnie w trakcie dwuletniego kształcenia z zakresu seksuologii w Szkole Terapii Seksualnej prof. Zbigniewa Lew- Starowicza w Warszawie. Umiejętności psychoterapeutyczne zdobyła w Instytucie Edukacji i Terapii w Poznaniu (certyfikat KBPN) oraz w Katedrze Psychoterapii Wydziału Lekarskiego Collegium Medicum UJw Krakowie.
- mgr Katarzyna Wawrzko, psycholog, psychotraumatolog oraz Certyfikowany Konsultant Kryzysowy™ IPTK. Pracuje, zarówno z dorosłymi, jak i dziećmi (od 10 roku życia). Aktualnie jest kierownikiem wojskowej pracowni psychologicznej i od 7 lata sama nosi mundur. Działa także jako koordynator Stowarzyszenia Widzących Więcej w Łodzi, które pomaga osobom dorosłym, które wychowywały się w rodzinach dysfunkcyjncyh.
- mgr Zofia Warzyńska-Janowicz, certyfikowany specjalista psychoterapii uzależnień, psycholog i pedagog. Pracuje w podejściu humanistycznym, skoncentrowanym na Kliencie, kierując się empatią, uważnością i przekonaniem, że każdy człowiek posiada wewnętrzne zasoby niezbędne do zmiany. Ma wieloletnie doświadczenie w pracy z osobami uzależnionymi, współuzależnionymi, DDA oraz osobami w kryzysie. W swojej praktyce łączy wiedzę kliniczną z doświadczeniem zdobytym w edukacji, mediach i kulturze. Pracuje z osobami dorosłymi, które zmagają się z problemami emocjonalnymi, szukają wsparcia lub są na etapie życiowej zmiany.
Spotkanie ma charakter bezpłatny, każdy może wziąć udział w wydarzeniu!
Dziękujemy naszym partnerom za pomoc w organizacji wydarzenia: Klubokawiarnia Niebostan, Instytut Psychologii Uniwersytetu Łódzkiego, Ogólnopolskie Centrum Profilaktyki i Terapii 🙂
Wydarzenie na FB tutaj
Koordynator wydarzenia: Damian Szymański (damian@centerko.org)
Zadanie publiczne pn. „Wsparcie Organizacji Wolontariatu w NGO” współfinansowane jest z dotacji NIW-CRSO w ramach Korpusu Solidarności – Rządowego Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Systematycznego.