Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop [rekrutacja do projektu]

Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop [rekrutacja do projektu]

Seniorzy instruktorami tańca??? Czy to możliwe??? Oczywiście, że tak!!! Bowiem od 01. września Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” wystartowało z nowym przedsięwzięciem w ramach Programu Towarzystwa Inicjatyw Twórczych „ę” pn. „Seniorzy w Akcji”.

„Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop” to innowacyjny projekt, w którym zaprawieni już w ruchu seniorzy nauczą się, jak prowadzić zajęcia taneczne, a potem wyruszą do świetlic środowiskowych, domów kultury oraz szkół tańca, aby uczyć tańca hip hop dzieci i młodzież.

Przez cały rok szkolny, tj. od września 2022 do czerwca 2023 roku 16-to osobowa grupa seniorów będzie przygotowywać się do realizacji własnych inicjatyw wolontaryjnych dla dzieci i młodzieży z wykorzystaniem hip hopu. Będzie to np. zorganizowanie samodzielnych warsztatów tanecznych, lekcji historii kultury hip hop, czy nagranie wspólnego klipu wideo z uwiecznieniem tych działań. Seniorzy przejdą cykl szkoleń z instruktorem Sewerynem Obałką, który zaprezentuje metodykę prowadzenia zajęć tanecznych wraz z praktycznym wykorzystaniem ich w działaniu.

Podczas I etapu (wrzesień-grudzień 2022) uczestnicy otrzymają odpowiednie narzędzia do przeprowadzenia działań z różnymi grupami wiekowymi, będą wiedzieli, co robić na sali, jak podejść do tematu nauczania i przekazywania wiedzy, poczują się jak prawdziwi trenerzy i nauczyciele hip hopowi. Następnie w II etapie (styczeń-czerwiec 2023), po okresie szkolenia, podzielą się na 2-3 grupy, które będą pracować z młodszymi w wybranych przestrzeniach na terenie Łodzi. Na zorganizowanie własnych pomysłów otrzymają mini-budżet, aby nauczyli się planowania, rozdzielania zadań w grupie oraz dysponowania dostępnymi środkami. W trakcie II etapu odbędą się także dwa spotkania organizacyjne pod nazwą “Generator Pomysłów Seniora”, podczas których grupy będą się dzielić swoimi dokonaniami, co się udaje, co jest trudne, co wymaga pomocy – będą to spotkania wspierające oraz inspirujące dla całej grupy. Na koniec, w ramach podsumowania projektu zaplanowane zostało spotkanie w zaprzyjaźnionej klubo-kawiarni “Niebostan”.

Poszukujemy śmiałych, odważnych i lubiących wyzwania wolontariuszy 60+, którzy pragną się rozwijać i poznawać nowe rzeczy oraz dzielić się wiedzą z innymi!

Zgłoszenia do projektu przyjmowane są mailowo (kontakt@centerko.org) za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego do dn. 30.09.2022 r.

formularz zgłoszeniowy

Kryteria udziału w projekcie:

  • wiek 60+,
  • zamieszkanie na terenie woj. łódzkiego lub planowanie działań na rzecz regionu,
  • brak przeciwwskazań do podejmowania aktywności ruchowej,
  • doświadczenie w realizacji działań wolontaryjnych oraz aktywnościach tanecznych,
  • mile widziani emerytowani tancerze 😊

W razie pytań, zapraszamy do kontaktu:

  • Mariusz Kołodziejski – opiekun projektu
    tel.: 513 102 508, e-mail: kontakt@centerko.org

harmonogram

Projekt „Zatrząś Łodzią w Rytmie Hip Hop” został dofinansowany ze środków Programu „UTW – Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Towarzystwo Inicjatyw Twórczych ę w terminie 01.09.2022 – 30.06.2023.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *