GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

2500 uczestników, 300 partnerów, 45 artystów i 300 nagrodzonych działaczy, to bilans 13-tu edycji łódzkiej Gali Wolontariatu, największego święta wolontariatu w naszym regionie.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że wydarzenie, które wymyśliłem w 2008 r. wraz z moim zespołem skupiło tak dużą rzeszę zainteresowanych i wspierających, stało się profesjonalną imprezą, na stałe wpisującą się w łódzki kalendarz.

Wiele razy słyszałem pytanie „po co Gala Wolontariatu”? Odpowiedź jest prosta – żeby podziękować wszystkim wolontariuszom i działaczom, którzy przez cały rok nieodpłatnie działają w różnych organizacjach i instytucjach, pomagając w codziennych zadaniach. Gdyby nie wolontariusze, wiele obszarów nie było by zagospodarowanych, ze względu na „brak rąk do pracy”, nie powstało by też tyle ciekawych projektów i inicjatyw społecznych, które włączają osoby wykluczone do aktywności. Ich zaangażowanie okazało się szczególnie ważne w czasie pandemii, kiedy trzeba było stawić czoło nowym wyzwaniom i wspierać najbardziej potrzebujących w domach.

Dziękujemy im w prosty sposób, przygotowując imprezę integracyjną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza, która przypada na 5. grudnia. Co roku, gromadzimy ponad 30 partnerów społecznych, dzięki którym realizujemy tak duże, medialne wydarzenie. Do tej pory zaufały nam takie firmy i podmioty, jak: Teatr DOM, Textilimpex, Kręgielnia Grakula, Kino Bodo, Fundacja Orange, Galeria Ars Nova, Pfizer Polska, Garden Party, Templum, Wirtualna Polska, Politechnika Łódzka, Konsulat Republiki Albanii, Konsulat Austrii, Polski Street Szop.

W tym roku Gala Wolontariatu została zaplanowana na dn. 19.12. o godz. 17.00 w Monopolis. Chcielibyśmy zorganizować konkursy dla najbardziej aktywnych wolontariuszy z województwa oraz, we współpracy z Programem Korpus Solidarności, wyłonić Wolontariusza i Koordynatora Wolontariatu Roku, dzięki którym dokonała się ciekawa inicjatywa lub zmiana społeczna w lokalnym otoczeniu. Aby uatrakcyjnić nasz wieczór, do współpracy zaprosimy ciekawych artystów, których występy będą prawdziwą nagrodą dla naszych ochotników i gości. Wstępnie zaproszenie przyjął zespół Balagan Show oraz Dj Seweryn Obałka. Galę poprowadzi profesjonalny konferansjer, zaś na widowni nie zabraknie gości honorowych oraz przedstawicieli mediów (TVP Łódź, Toya, Radio Łódź).

Pragniemy, aby nasze przedsięwzięcie było coraz większe i docierało do szerszej rzeszy odbiorów, dlatego zapraszamy Was do współpracy i włączenia się w organizację Gali Wolontariatu. Mile widziane jest wsparcie finansowe (wartość wydarzenia to 20 000 zł), ale również współpraca pozafinansowa.

Przeczytaj jak wykorzystaliśmy wsparcie w zeszłym roku tutaj

Możesz nam pomóc w zakresie organizacji: gadżetów i upominków jako nagród dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy; reklamy, promocji oraz druku materiałów; fotografa do przygotowania fotorelacji z imprezy; obecności, serca i szczerego uśmiechu 🙂

Wszyscy wspierający stają się naszymi Partnerami Społecznymi, a ich zaangażowanie jest uwzględnione we wszelkich materiałach i prezentacjach promocyjnych. Partnerzy mogą liczyć na miejsce honorowe podczas Gali oraz są wymieniani w części oficjalnej, aby podkreślić ich wkład w organizację imprezy. Zależy nam na profesjonalnej współpracy oraz wysokiej jakości oferowanych usług.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia zasad i zakresu współpracy. Jesteśmy dostępni w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu od poniedziałku do piątku w godz. 08 – 16.00 pod numerami telefonów: 42 3070372, 513102508 lub mailowo: kontakt@centerko.org.

Zgłoszenia będą zbierane do 30.09.2021 roku, a na ich podstawie opracujemy ostateczną formę i harmonogram tegorocznych obchodów.

Pełna relacja z ubiegłorocznych obchodów tutaj

Mariusz Kołodziejski

OFERTA WSPÓŁPRACY

1 thought on “GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

  1. Dzień Dobry Mariuszku. Ja oczywiście osobiście, ale też z moim zespołem z Dłutowskiego Klubu Aktywnego Seniora zgłaszamy chęć współpracy w zakresie takim jaki uzgodnimy. Materialnie mamy niewiele, ale wspólnymi siłami coś wymyślimy.
    Pozdrawiam i życzę dalszych sukcesów.

    Danutka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *