XIII Gala Wolontariatu

XIII Gala Wolontariatu

Gala Wolontariatu jest jednym z najbardziej emocjonujących i pełnych ciepła wydarzeń, jakie przygotowujemy. Rok w rok zauważamy, doceniamy i nagradzamy wyjątkowe osoby, niosące pomoc i uśmiech poprzez wolontariat.

W tym roku spotkaliśmy się 7. grudnia, kameralnie w uroczym Templum. Obecna sytuacja zweryfikowała nasze oczekiwania, ale nie odebrała nam chęci i wiary w to, że się powiedzie. Udało się dzięki BROKEN MINDZ, którzy wsparli nas wiedzą i technologią. Poprzez to emisja uroczystości mogła odbywać się w formie transmisji on-line. Galę rozpoczęliśmy prezentacją filmiku pt. „Kosmici” z pokazem tanecznym wolontariuszy z Go Pomost! oraz wokalnym występem Tatiaszy Mietanow (Agnieszka Bednarek-Zimnoch), która podzieliła się z nami dwoma przepięknymi utworami: „Puste piramidy” i „Piosenka dla Mamy”. W tym cudnym, melancholijnym i ciepłym nastroju pozostawaliśmy przez całą Galę. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Parlament Europejski, Komisja Europejska, Minister Rodziny i Polityki Społecznej Marlena Maląg, Senator Rzeczypospolitej Krzysztof Kwiatkowski, Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Łodzi Hanna Zdanowska, zaś Partnerem Regionalnym Gali Wolontariatu zostało Województwo Łódzkie. Patronatu medialnego udzielili nam Radio Łódź oraz program Młodzi w Łodzi, a Partnerem współfinansującym imprezę był Urząd Miasta Łodzi.

Niesamowicie charyzmatyczny Maciej Trojanowski powitał wszystkich gości, tych na miejscu oraz tych przed ekranami. Nagrodzonych osób w tym roku mieliśmy naprawdę wiele. Konkursy, które rozstrzygaliśmy to Społecznik Roku oraz Wolontariusz i Koordynator Roku Korpusu Solidarności. Ale na tym nie koniec. Przyznaliśmy również specjalne wyróżnienia, które wręczała Sylwia Kucharska, animatorka Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”. W kategorii na Społecznika Roku mieliśmy aż dwunastu nagrodzonych wolontariuszy, a zwycięzcą został Michał Ciesielski, który został uhonorowany tym tytułem po raz drugi (pierwszy raz w roku 2018). W kategorii Wolontariusz Roku 2020 zwyciężyła grupa Wolontarystyczna „Agrafka” z Pabianic. Koordynatorem Roku 2020 została Katarzyna Kozłowska-Marks, która jest opiekunką Szkolnego Klubu Wolontariatu przy Zespole Szkół numer 3 w Pabianicach. Tytuł i nagrodę Super koordynatora im. Artura Węgra otrzymała Barbara Majczak-Pyziak z Fundacji Happy Kids w Łodzi. Przyznaliśmy również nagrodę Wolontariuszki z Sercem, którą otrzymała Katarzyna Król. Ogrom wspaniałych upominków dla zwycięzców zapewnili: Program Korpus Solidarności, Senator Rzeczypospolitej Krzysztof Kwiatkowski, Regionalne Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, Biuro Promocji, Komunikacji Społecznej i Turystyki Urzędu Miasta Łodzi, Polski Street Szop oraz program Młodzi w Łodzi.

Galę uświetnili swoimi występami niesamowici artyści czyli Seweryn „Sewio” Obałka oraz nasz ambasador artystyczny, czyli zespół Samokhin Band. Fantastyczny i przepyszny catering zaserwowała nam Fajna Babeczka Cafe. W małym gronie, ale czuliśmy się silni i wspaniali wszyscy razem. Nagradzając serca, działania prospołeczne i ludzi zaangażowanych w wolontariat. Takie eventy moglibyśmy powtarzać co miesiąc, a nawet co tydzień. Mając tak wspaniałych ludzi dookoła, aż chce się działać !!!!

Sylwia Kucharska

Partnerem Regionalnym Wojewódzkiej Gali Wolontariatu jest Województwo Łódzkie. Wydarzenie współfinansowane ze środków Urząd Miasta Łodzi w ramach zadania „Przeprowadzenie działań zmierzających do utworzenia i prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu”.

1 thought on “XIII Gala Wolontariatu

  1. Pingback:GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW – Centerko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *