Telefon w koronie, czyli infolinia wsparcia podczas epidemii prowadzona przez wolontariuszy RCW „Centerko”

Telefon w koronie, czyli infolinia wsparcia podczas epidemii prowadzona przez wolontariuszy RCW „Centerko”

Ruszamy z nową inicjatywą! Jesteśmy teraz w nietypowym momencie, przed nami wiele niewiadomych. Szybko zmieniające się warunki pandemii koronawirusa, różne ogłoszenia i odmrażanie pewnych działań z online na stacjonarne zmuszają wszystkich do szybkiego reagowania. Trzeba odnaleźć się w nowej, niepewnej sytuacji.

Wychodzimy temu naprzeciw i otwieramy telefon zaufania. Po drugiej stronie słuchawki będą czekały na Was ekspertki i będą starały się udzielać Wam konkretnych porad w kontekście obecnej sytuacji w Polsce. Będą także służyły wsparciem i rozmową.

Uruchamiamy 2 numery:

  • dla wolontariuszy, koordynatorów i organizatorów wolontariatu: 730 652 349 poniedziałki, środy i piątki godz. 12.00- 15.00
  • dla seniorów, osób samotnych i osób z niepełnosprawnościami: 505 013 378 środy i piątki godz. 12.00- 15.00

Sprawami w obrębie koronawirusa, z jakimi można dzwonić na Telefon w koronie są na przykład: pytania dotyczące wolontariatu w epidemii, działania online lub stacjonarne w organizacjach pozarządowych, brak pomysłów na indywidualne działania w czasie izolacji, nuda, lęk przed wychodzeniem z domu itp.

Zapraszamy do kontaktu! Ruszamy w poniedziałek 25-go maja 🙂

Pytania, sugestie lub problemy dotyczące działania Telefonu w koronie prosimy kierować do koordynatorki, Aleksandry Łuczak ola@centerko.org

1 thought on “Telefon w koronie, czyli infolinia wsparcia podczas epidemii prowadzona przez wolontariuszy RCW „Centerko”

  1. Pingback:Centerkowe koło ratunkowe – Centerko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *