DEBATA ON-LINE „WOLONTARIAT W KRYZYSIE”

DEBATA ON-LINE „WOLONTARIAT W KRYZYSIE”

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza przedstawicieli centrów wolontariatu w Polsce oraz tych, którzy zawodowo zajmują się organizacją, koordynacją i promowaniem wolontariatu na spotkanie on – line za pośrednictwem platformy zoom w dn. 02.04.2020 r. o godz. 11.00.

Widzimy, że w Polsce, w sytuacji kryzysowej pojawia się duża potrzeba jednoczenia się, wspólnego działania, niesienia pomocy i udzielania wsparcia. Chęć do działania jest często bardzo duża na początku, ma jednak tendencje do tego, żeby szybko się wypalać. Ochotnicy „rzucają się” na różne aktywności, często nieprzemyślane lub przez nikogo nie koordynowane. Angażują się ponad swoje siły, szybko doświadczając wypalenia. Znaleźliśmy się wszyscy w sytuacji, która wymaga od nas refleksji, świadomości, wymiany spostrzeżeń i doświadczeń oraz przygotowania nowych rozwiązań. Dlatego chcemy zaprosić Państwa do spotkania, podczas którego rozmawiać będziemy o wolontariacie w obliczu kryzysu oraz o zmieniającej się roli koordynatorów wolontariatu jako liderów zaangażowania społecznego. Punktem wyjścia są dla nas następujące pytania:

  • Jak organizować i zarządzać wolontariatem w kryzysie, jak tworzyć przestrzeń dla wolontariuszy i mądrze pokierować ich w pomaganiu?
  • Jak świadomie być w zmianie społecznej, której właśnie doświadczamy? Co na to wolontariat?
  • Jak przygotować się do nadchodzących zmian?
  • Jak być liderem zaangażowania społecznego w kryzysie?
  • Jak sprawić, by duch w narodzie nie ginął i, jak zaopiekować się zapałem, by nie okazał się słomiany?

Spotkanie będzie miało charakter wspólnej dyskusji, wymiany myśli, nastawione będzie na wzajemne wsparcie i szukanie nowych rozwiązań czy działań jakie możemy wspólnie podejmować. Będzie moderowane przez Małgorzatę Michaluk z „Centerka”. Bardzo liczymy na Waszą obecność!

By dołączyć do spotkania wystarczy zainstalować na swoim komputerze bezpłatny program zoom tutaj

oraz gdy nadejdzie godzina spotkania kliknąć w link podany tutaj

W razie pytań, czy problemów technicznych zapraszamy do kontaktu z Małgorzatą Michaluk, e-mail: malgosia@centerko.org

Więcej informacji o kampanii #centerkoweSOS 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *