Wolontariat w rytmie hip-hop [podsumowanie]

Wolontariat w rytmie hip-hop [podsumowanie]

Projekt taneczny „Wolontariat w rytmie hip-hop” realizowany był w ramach akcji Tesco Decydujesz, Pomagamy w terminie od sierpnia do grudnia 2019 roku.

Uczestnicy składali się z grupy seniorów, których w sumie było 15. Wymogiem dołączenia do grupy było ukończone 60 lat oraz posiadanie jakiegokolwiek doświadczenia w pracy jako wolontariusz. Tym oto sposobem utworzyła się formacja „Yoł Yoł Seniorzy” tańcząca hip-hop pod moim okiem.

Zajęcia odbywały się w każdy piątek w godzinach 11:00-13:00 w Stowarzyszeniu „Pomost“ przy ul. Próchnika 7.

Seniorzy na zajęciach zdobywali wiedzę teoretyczną z tańca hip-hop (historia muzyki, nazewnictwo kroków, slangi, styl ubioru oraz usposobienie kulturowe) oraz praktyczną (nauka kroków podstawowych, zrozumienie charakteru tańca w ciele, poznanie podstawowych zasad muzyki). Dzięki tym zajęciom uczestnicy poprawili swoją wiedzę na temat kultury streetowej, wzmocnili swoją kondycję i zręczność. Zauważyliśmy też poprawę, jeżeli chodzi o pamięć i czas, jaki potrzebują na przyswojenie danych elementów tanecznych. Sami seniorzy powiedzieli, że czują poprawę stanu zdrowia, czują się sprawniejsi, silniejsi, bardziej pobudzeni do działania.

„Miałam wielką przyjemność uczestniczyć w zajęciach tanecznych hip-hopu grupy pod nazwą Yoł Yoł Seniorzy. Było świetnie! Wspaniała atmosfera, o która zadbali organizatorzy, jak i uczestnicy. Nasz instruktor Sewio wyciskał z nas siódme poty w rytm energetycznej muzyki, aż chciało się tańczyć, niezależnie od kondycji i umiejętności. W chwilach zwątpienia cały zespół podtrzymywał nas na duchu. Mam nadzieję, że grudniowe występy pokazały nasze zaangażowanie i, jak wiele radości dały nam te zajęcia. Dlatego też czekam na więcej i dziękuję za tak udany projekt” (G. Lipko, uczestniczka projektu).

Wszystkie nasze działania były relacjonowane na bieżąco w mediach, m.in: TV Toya, Hip-hop.pl, Radio Eska, Teleexpress, TVP Łódź.

Program zwieńczyły występy i działania grupy podczas Gali Wolontariatu w Teatrze DOM 2. grudnia, Gali Wolontariatu w Pabianicach 3. grudnia, Dnia Wolontariusza w Centrum Służby Rodzinie 5. grudnia oraz Tanecznej Gwiazdki Urban Dance Zone 14. grudnia.

Projekt został zakończony, natomiast zapał i chęć działania seniorów wzrosła, dlatego też, za sprawą internetowych darczyńców, grupa będzie działać nadal, a zajęcia zostają wznowione już od 10 stycznia!!! Informacje tutaj

Jeśli i Wam podoba się to, co robimy, wspierajcie seniorów za pośrednictwem Patronite i Zrzutki.pl.

Seweryn Obałka

Projekt „Wolontariat w rytmie hip-hop” dofinansowany jest w ramach VI edycji programu TESCO „Decydujesz, pomagamy” i realizowany w terminie 01.08.-24.12.2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *