pracowity wrzesień

pracowity wrzesień

Wakacje to czas oddechu, refleksji i nabierania energii do kolejnych działań. Moje, choć szybkie i intensywne, przyniosły mi nowych przyjaciół, ciekawych doświadczeń oraz kreatywnych pomysłów. Nie było czasu na wdrażanie, przemyśliwanie i planowanie.

Od razu, po moim powrocie ruszyły akcje i zaplanowane wcześniej przedsięwzięcia. Wystartował, bowiem, moduł animacyjny projektu „Senior wolontariusz – lider zmian społecznych”, a wraz z nim wizyty superwizyjne w placówkach regionu łódzkiego, a także szkolenia i warsztaty, na które z niecierpliwością czekali już nasi wolontariusze i koordynatorzy wolontariatu. Trzeba przyznać, ze od września mamy ręce pełne roboty, ale nie narzekamy … Udzielamy się lokalnie, promujemy nasze aktualne projekty oraz uczestniczymy w ważnych spotkaniach oraz wydarzeniach partycypacyjnych.

Ja na przykład wybrałem się na spotkanie w Urzędzie Marszałkowskim, dotyczące „Możliwości ubiegania się o dofinansowanie przez organizacje pozarządowe w Osi VIII i IX Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014 – 2020” (22.09.2017) oraz „Skuteczne bezpłatne sposoby promocji projektów zgłoszonych w Budżecie Obywatelskim Samorządu Województwa Łódzkiego” (23.09.2017). Oba bardzo inspirujące i pokazujące nowe możliwości działań przez ngo. Na tym ostatnim, dowiedziałem się m. in., że już od 01.10. br. ruszy platforma do głosowania na zgłoszone zadnia i, że będzie można wesprzeć od 1 do 3 projektów z jednego subregionu. Wiem już również jak bezkosztowo będziemy mogli promować nasz pomysł pn. „Lokalny Punkt Doradztwa Wolontarystycznego”, który znalazł się na liście rekomendowanych projektów pod nr Ł570.

W kolejnym opowiem bliżej o zamyśle LPDW, tymczasem dalej zachęcam do głosowania na miejskie zadania w ramach Budżetu Obywatelskiego, czyli „Akademię Wolontariatu Seniora”.

Mariusz Kołodziejski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *