XVI Urodziny Centerka [relacja]

XVI Urodziny Centerka [relacja]

Po raz kolejny miałam wielką przyjemność i szczęście uczestniczyć w pełnej atrakcji imprezie jaką są Urodziny Regionalnego Centrum Wolontariatu „Centerko”, tym razem pod hasłem „Eksplozja pomagania”. To już 16-ty jubileusz odkąd wolontariat przybliżył się do ludzi, a mój 9-ty odkąd ja zbliżyłam się do wolontariatu.

„Centerko” jest nie tyle miejscem, co więzią, jaka powstaje między ludźmi, gdy angażują się w wolontariat. Jest także zasobem, który rozprzestrzenia się w wielu miejscach, do których docierają wolontariusze. Jako że praca wolontariuszy jest ciągle potrzebna i bardzo konkretna, mieliśmy okazję przyjrzeć się, jak zaowocowała nie tylko w ostatnim roku, ale od początku przez już 16 lat.

Nasza duma i satysfakcja urosły, gdy oglądaliśmy archiwalne zdjęcia pokazujące, jak to „Centerko” wzrastało od pomysłu do niezliczonej wielości działań. Oklaski były wyrazem podziwu i uznania dla szacownych pracowników Centrum z Mariuszem Kołodziejskim na czele tego przedsięwzięcia oraz dla niezastąpionych, pełnych energii i zapału wolontariuszy.

Jak to już typowe dla wolontariuszy z „Centerka”, z chęcią zaangażowaliśmy się następnie w działania na rzecz rozwoju naszych idei, czyli wzajemnej pomocy, empatii, życzliwości a także radości. Podzieliliśmy się na trzy zespoły, które wyszły z niecodziennymi aktywnościami wprost do naszych drogich mieszkańców Łodzi.

Po pierwsze obdarowaliśmy przytulasami za darmochę. Była to jedyna w swoim rodzaju szansa na przytulasa od Misia i przekazanie go dalej napotkanym osobom. Była też możliwość promowania wsparcia 1,5 procent podatku dla potrzeb „Centerka”, gdy pięknie uśmiechniemy się na zdjęciu z oznaczonym hasztagiem #PomagamyPomagać.

Jeśli natomiast goście urodzin umieli przekazać w formie plastycznej swoje najlepsze życzenia i wyrazy wsparcia dla chorych dzieci, przygotowali kolorowe kartki, które zostaną im przekazane.

Po tylu atrakcjach, lekko zmęczeni, daliśmy sobie czas na podsumowanie tych działań, a następnie….

Tak! Emocje sięgnęły zenitu, gdy na sali pojawił się pełen zapachu i smaku wielki tort!!!

Każdy mógł przekonać się jak słodko jest być wolontariuszem „Centerka”, gdy skosztował pełnego słodkości urodzinowego tortu. Uśmiech zagościł na twarzach wszystkich. Były rozmowy i zabawa, i niespodzianki, jakie czekały w loterii fantowej. Impreza była okazją do spotkania, powspominania, serdeczności i wyluzowania. To było świetne podsumowanie całego roku pracy w wolontariacie i miło, nieprzeciętnie spędzony czas.

Kto jeszcze nie był, niech koniecznie do nas dołączy i złapie bakcyla pomagania przez wolontariat.

Zachęca Was autorka tekstu,

Małgorzata Barczewska.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny – Radio Łódź oraz Program „Młodzi w Łodzi”.

Partnerem imprezy był Catering Teatralny. 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *