ruszamy z nowym projektem!!!

ruszamy z nowym projektem!!!

Z radością informujemy, iż od 13.02.2024 r. rozpoczęliśmy realizację projektu pn. „Wolontariat pomysłem na aktywizację osób chorujących psychicznie”, który stanowi kontynuację zadania pn. „Aktywizacja osób chorujących psychicznie poprzez wolontariat”.

W jego toku udało się zaangażować grupę 20-tu osób z problemami psychicznymi w wolontariat oraz zbadać jego wpływ na ich ogólną aktywność. Projekt wyraźnie pokazał, iż wolontariat jest doskonałą formą wspierającą proces terapii i rehabilitacji, dzięki której można osiągnąć zaskakujące rezultaty. Bowiem 18-to miesięczny okres testowania rozwiązań przyczynił się do osiągnięcia następujących rezultatów:

  • wzrost pewności siebie i poczucia własnej wartości, zmniejszenie lęków i napięć (u 88% uczestników);
  • nauka systematyczności, punktualności oraz umiejętności przydatnych w pracy i codziennym życiu (u 94% uczestników);
  • zwiększenie samodzielności (u 69% uczestników);
  • uświadomienie przez uczestników projektu swoich praw i możliwości aktywności społecznej (u 81% uczestników).

Dlatego też chcielibyśmy się podzielić wypracowaną wiedzą i doświadczeniami oraz upowszechnić jego rezultaty szerszemu gronu odbiorców. W ramach nowej inicjatywy przewidzieliśmy m. in. organizację spotkań szkoleniowo-upowszechniających, dystrybucję raportów ewaluacyjnych, emisję reportażu podsumowującego oraz publikację materiałów i inspiracji na stronie fb „Aktywizacja poprzez wolontariat”.

Działania te będą skierowane przede wszystkim do kadry placówek psychiatrycznych oraz przedstawicieli jednostek samorządu terytorialnego, odpowiedzialnych za wdrażanie i realizację programów strategicznych, którzy otrzymają odpowiednią wiedzę, jak praktycznie korzystać z wypracowanych i przetestowanych rozwiązań.

Informacje nt. wykorzystania wolontariatu w pracy z osobami chorującymi psychicznie można uzyskać na kwietniowych spotkaniach upowszechniających, na które można zapisać się tutaj

lub kontaktując się z koordynatorem projektu, p. Mariuszem Kołodziejskim – tel,: 513 102 508, e-mail: kontakt@centerko.org

Strona fb projektu tutaj

Projekt realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG przez Stowarzyszenie Młodzieży i Osób z Problemami Psychicznymi, Ich Rodzin i Przyjaciół „Pomost” w terminie 13.02.2024 – 30.04.2024.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *