Pomagamy pomagać [kampania 1,5%]

Pomagamy pomagać [kampania 1,5%]

Z ogromną radością informujemy o naszej tegorocznej kampanii „Pomagamy Pomagać”, której celem jest zachęcanie do przekazywania 1,5% podatku na rzecz wolontariatu. Wierzymy, że wspólnie możemy uczynić świat lepszym miejscem poprzez wsparcie organizacji zajmujących się działalnością charytatywną.

Dlaczego warto przekazywać 1,5% podatku na wolontariat?

Wolontariat to siła, która napędza pozytywne zmiany w społeczeństwie. Dzięki zaangażowaniu dobrowolnych pomocników możliwe są projekty edukacyjne, wsparcie dla potrzebujących, czy działania na rzecz ochrony środowiska. Tworzymy razem społeczność gotową pomagać tym, którzy tego najbardziej potrzebują, a także uczymy, jak profesjonalnie to czynić 🙂

Jak możesz pomóc?

-> przekaż 1,5% podatku: wypełnij odpowiednie rubryki w swoim zeznaniu podatkowym, wybierając naszą organizację;

-> podziel się naszą inicjatywą: im więcej osób się zaangażuje, tym większy wpływ będziemy mieć na wspieranie inicjatyw wolontariackich;

-> dołącz do wolontariatu: jeśli masz czas i chęci, zasil grono wolontariuszy. Każda pomoc, nawet najmniejsza, może mieć ogromne znaczenie dla innych!

Za każde wsparcie serdecznie dziękujemy! Razem możemy zdziałać naprawdę wiele. Pomagajmy sobie nawzajem – pomagajmy pomagać!

Dlaczego my?

-> wspieramy lokalne inicjatywy: „Centerko” odniosło sukces w organizowaniu i wspieraniu licznych przedsięwzięć wolontariackich. Działamy jako most łączący chętnych do pomocy z organizacjami potrzebującymi wsparcia, co przyczyniło się do wzrostu zaangażowania społeczności lokalnej.

-> edukujemy: Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zainwestowało swoje środki i zasoby w rozwijanie umiejętności wolontariuszy. Organizowane przez nas szkolenia i warsztaty pomogły podnieść standardy pracy wolontariackiej oraz zwiększyć świadomość społeczną na temat roli wolontariatu w społeczeństwie.

-> tworzymy projekty: „Centerko” z powodzeniem zrealizowało przedsięwzięcia skierowane do różnych grup wiekowych, promujące aktywność społeczną i rozwijanie kompetencji przydatnych w życiu codziennym. Działania te miały na celu nie tylko wsparcie ich rozwoju, ale także kształtowanie ich postaw obywatelskich.

-> współpracujemy z partnerami: nasze Centrum nawiązało owocną kooperację z lokalnymi przedsiębiorstwami, co skutowowało realizacją projektów społecznie odpowiedzialnych. Partnerstwa te przyczyniły się do tworzenia zrównoważonych inicjatyw, skierowanych na rzecz lokalnej społeczności.

-> jesteśmy zauważalni: „Centerko” zostało uhonorowane różnymi nagrodami i wyróżnieniami za wkład w rozwój wolontariatu oraz za pozytywny wpływ na społeczność lokalną. To potwierdzenie jakości i skuteczności naszych działań.

-> budujemy partnerstwa: nasze biuro aktywnie uczestniczyło w działaniach międzysektorowych, wymieniając doświadczenia z innymi podmiotami działającymi na rzecz wolontariatu. To umożliwiło wprowadzenie nowych praktyk oraz poszerzenie horyzontów naszej działalności.

-> rozwijamy bazę wolontariatu: na dn. 31.12.2023 r. zgłosiło się do nas 2102 osób wyrażających chęć pracy w charakterze wolontariuszy oraz 373 podmiotów deklarujących współpracę z nimi.

Chcemy wzmacniać nasz potencjał i kapitał społeczny oraz tworzyć profesjonalne i przyjazne miejsce, otwarte na potrzeby innych. W tym roku pragniemy wzmocnić i rozwijać wolontariat w różnych obszarach, dlatego #PomagamyPomagać

KRS 0000097425

Cel szczegółowy: CENTERKO

Wydarzenie na fb tutaj

Można również nas wspierać za pośrednictwem portalu Patronite i FaniMani.

Dzięki Państwa wsparciu profesjonalnie przygotujemy kolejnych wolontariuszy do świadomego i mądrego pomagania! 

1 thought on “Pomagamy pomagać [kampania 1,5%]

  1. Pingback:Dziękujemy :-) – Centerko

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *