Zgierskie akcje – inspiracje

Zgierskie akcje – inspiracje

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” i Stowarzyszenie EZG serdecznie zapraszają koordynatorki i koordynatorów wolontariatu na spotkania inspiracyjne 🙂

Będziemy się integrować, wymieniać doświadczeniem, uczyć i bawić, by pomagać wolontariuszom jeszcze lepiej pomagać!

Przygotowaliśmy dla Was cztery spotkania (można zapisać się na dowolną liczbę):

1. Akcja – komunikacja: 27. maja godz. 10 – 12.00

Spotkanie poprowadzi Patryk Guć – pedagog, wychowawca w Domu Dziecka w Wojsławicach, wykładowca Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej, laureat konkursu Barwy Wolontariatu. Zajęcia w formie pogadanki o skutecznej komunikacji i zapalaniu ognia motywacji. Warto posłuchać Patryka, który swoją ciekawą historią i drogą życiową pokazuje niesamowitą wartość wolontariatu.

2. Akcja – integracja: 27. maja godz. 12 – 15.00

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Łuczak – trenerka z Centrum Wolontariatu, koordynatorka wolontariatu, animatorka. Nauka zabaw integracyjnych przydatnych na spotkania z wolontariuszami. W planie: gry na budowanie zespołu, skręcanie balonów, animacje. Praktyczne zajęcia z pedagogiki zabawy.

3. Akcja – edukacja: 17. czerwca godz. 9.30 – 12.30

Warsztaty poprowadzi Aleksandra Łuczak. Poznanie ciekawych aplikacji do uatrakcyjnienia spotkań z wolontariuszami. Edukacyjne platformy online takie, jak Kahoot, Mentimeter, czy Wordwall nie będą już dla Was tajemnicą.

4. Akcja – prezentacja: 17. czerwca godz. 12.30 – 14.30

Spotkanie poprowadzi Adrian Skoczylas – prezes Stowarzyszenia EZG, animator lokalny, koordynator projektów. Zajęcia w formie wizyty studyjnej u praktyków realizujących wzorcowy wolontariat. Tajniki tworzenia zgranej grupy młodzieży.

Miejsce spotkań: siedziba Stowarzyszenia EZG, ul. Długa 15 w Zgierzu.

Zapraszamy przedstawicielki i przedstawicieli organizacji i instytucji z Łodzi, Zgierza i nie tylko 🙂 Z doświadczeniem w koordynacji wolontariatu oraz osoby początkujące.

Warunkiem udziału jest wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego tutaj

oraz rejestracja w Systemie Obsługi Wolontariatu

W przypadku pytań, prosimy o kontakt z Aleksandrą Łuczak: ola@centerko.org

 

Działania rozwijające koordynatorów wolontariatu dofinansowane są przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *