GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

GALA WOLONTARIATU – SZUKAMY PARTNERÓW

3000 uczestników, 350 partnerów, 60 artystów i 350 nagrodzonych działaczy, to bilans 15-tu edycji łódzkiej Gali Wolontariatu, największego i najpiękniejszego święta wolontariatu w naszym regionie.

Jestem niezmiernie dumny z faktu, że wydarzenie, które wymyśliłem w 2008 r. wraz z moim zespołem skupiło tak dużą rzeszę zainteresowanych i wspierających, stając się profesjonalną imprezą, na stałe wpisującą się w łódzki kalendarz.

Wiele razy słyszałem pytanie „po co Gala Wolontariatu”? Odpowiedź jest prosta – żeby podziękować wszystkim wolontariuszom i działaczom, którzy przez cały rok nieodpłatnie działają w różnych organizacjach i instytucjach, pomagając w codziennych zadaniach. Gdyby nie wolontariusze wiele obszarów nie było by zagospodarowanych, ze względu na „brak rąk do pracy”, nie powstało by też tyle ciekawych projektów i inicjatyw społecznych, które włączają osoby wykluczone do aktywności. Ich zaangażowanie okazało się szczególnie ważne w czasie pandemii oraz napływu uchodźców z Ukrainy, kiedy trzeba było stawić czoło nowym wyzwaniom i wspierać najbardziej potrzebujących. Obecnie spora rzesza śmiałków włącza się w wolontariat na obszarach rewitalizowanych m. Łodzi.

Dziękujemy im w prosty sposób, przygotowując imprezę integracyjną z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Co roku gromadzimy ponad 30 partnerów społecznych, dzięki którym realizujemy tak duże, medialne wydarzenie. Do tej pory zaufały nam takie firmy i podmioty, jak: Artkombinat Scena MonopolisPolitechnika ŁódzkaTextilimpexKręgielnia GrakulaRossmanFundacja OrangeGaleria Ars NovaPfizer PolskaSeniorAppPolitechnika ŁódzkaKonsulat Republiki AlbaniiKonsulat Austrii, Galeria Łódzka.

W tym roku Gala Wolontariatu została zaplanowana na dn. 07.12. o godz. 17.00 w sali koncertowej Akademii Muzycznej. Chcielibyśmy zorganizować konkursy dla najbardziej aktywnych wolontariuszy z województwa oraz, we współpracy z Programem Korpus Solidarności, wyłonić Wolontariusza i Koordynatora Wolontariatu Roku, dzięki którym dokonała się ciekawa inicjatywa lub zmiana społeczna w lokalnym otoczeniu. Aby uatrakcyjnić nasz wieczór, do współpracy zaprosimy ciekawych artystów, których występy będą prawdziwą nagrodą dla naszych społeczników i gości. Wstępnie zaproszenie przyjął zespół Bandaż Elastyczny. Galę poprowadzi zaprzyjaźniony konferansjer, Maciej Trojanowski, zaś na widowni nie zabraknie gości honorowych oraz przedstawicieli mediów (TVP Łódź, Toya, Radio Łódź).

Pragniemy, aby nasze przedsięwzięcie było coraz większe i docierało do szerszej rzeszy odbiorców, dlatego zapraszamy Was do współpracy i włączenia się w organizację Gali Wolontariatu. Mile widziane jest wsparcie finansowe (wartość wydarzenia to 40 000 zł), ale również współpraca pozafinansowa.

Przeczytaj jak wykorzystaliśmy wsparcie w zeszłym roku tutaj

Możesz nam pomóc w zakresie organizacji: gadżetów i upominków jako nagród dla najbardziej zaangażowanych wolontariuszy; reklamy, promocji oraz druku materiałów; fotografa / kamerzysty do przygotowania fotorelacji z imprezy; sfinansowania występów artystycznych i obsługi technicznej; obecności, serca i szczerego uśmiechu 🙂

Wszyscy wspierający stają się naszymi Partnerami Społecznymi, a ich zaangażowanie jest uwzględnione we wszelkich materiałach i prezentacjach promocyjnych. Partnerzy mogą liczyć na miejsce honorowe podczas Gali oraz są wymieniani w części oficjalnej, aby podkreślić ich wkład w organizację imprezy. Zależy nam na profesjonalnej współpracy oraz wysokiej jakości oferowanych usług.

Zainteresowanych zapraszam do kontaktu w celu indywidualnego ustalenia zasad i zakresu współpracy. Jesteśmy dostępni w biurze Regionalnego Centrum Wolontariatu od poniedziałku do piątku w godz. 09 – 14.00 pod numerami telefonów: 42 3070372, 513102508 lub mailowo: kontakt@centerko.org.

Zgłoszenia będą zbierane do 30.09.2023 roku, a na ich podstawie opracujemy ostateczną formę i harmonogram tegorocznych obchodów.

Mariusz Kołodziejski

OFERTA SPONSORSKA

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *