Gala Wolontariatu [zaproszenie]

Gala Wolontariatu [zaproszenie]

Gala Wolontariatu to cykliczna impreza integracyjna organizowana przez Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza.

Celem przedsięwzięcia jest podsumowanie działań wolontaryjnych i nagrodzenie najbardziej aktywnych społeczników. W tym roku wydarzenie zostało przygotowane we współpracy z Fundacją Edukacji i Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego FERSO.

Gala Wolontariatu to specjalna okazja do poznania ciekawych sylwetek wolontariuszy z regionu łódzkiego, działających w różnych obszarach życia społecznego, których różnorodność sprawia, że wolontariat w naszym otoczeniu staje się szalenie barwny. Działalność wolontariuszy rozwinęła się już mocno w obszarach pomocy społecznej, oświaty, czy służby zdrowia. Pojawiają się, jednak, wciąż nowe, dotychczas mało dostępne dla wolontariuszy dziedziny – kultura, działalność administracyjna, wolontariat pracowniczy, usługi specjalistyczne, e-wolontariat, czy formy animacyjne i sąsiedzkie.

XV już edycja uroczystości odbędzie się w dn. 05.12 br. o godz. 17.00 w sali widowiskowej Politechniki Łódzkiej przy al. Politechniki 3a pod hasłem #DajSięPonieść

Będzie to nie tyko okazja do podsumowań, podziękowań, ale również wspólnej integracji. Podczas Gali nastąpi rozwiązanie regionalnej edycji konkursu „Wolontariusz i Koordynator Roku Korpusu Solidarności”, „Wolontariusz Międzynarodowy” oraz zostaną wręczone certyfikaty dla placówek modelowo współpracujących z wolontariuszami. W tym roku, oprócz prezentacji wolontariuszy, część oficjalną wzbogacą występy estradowe zaproszonych artystów: Paweł Samochin junior, Karolina Gunera oraz zespół Rozdarty Pończoch, którzy uatrakcyjnią Galę niespodziankami dla łódzkich społeczników. Imprezę poprowadzi Maciej Trojanowski.

Do wspólnego celebrowania Gali zachęcamy tych, którzy kochają wolontariat, a działania społeczne stanowią sens i esencje życia. Spotkajmy się i razem celebrujmy ten dzień!!! Zgłoszenia przyjmowane są do dn. 02.12. br. drogą mailową: kontakt@centerko.org

Wydarzenie na fb tutaj

Patronat honorowy nad XV Galą Wolontariatu objęli: Przewodnicząca Parlamentu Europejskiego, Roberta Metsola, Komisja Europejska, Senator RP, Krzysztof Kwiatkowski, Minister Rodziny i Polityki Społecznej, Marlena Maląg, Wojewoda Łódzki, Tobiasz Bocheński, Marszałek Województwa Łódzkiego, Grzegorz Schreiber oraz Prezydent Miasta Łodzi, Hanna Zdanowska, natomiast patronat medialny: TVP Łódź, Ret Sat, Radio Łódź, Broken Mindz, Program „Młodzi w Łodzi”, portal Łódź Kreatywnie oraz Tygodnik Spraw Obywatelskich.

program Gali Wolontariatu

plakat Gali Wolontariatu

artyści Gali Wolontariatu

 

Wydarzenie współfinansowane ze środków budżetu Miasta Łodzi w ramach zadania „Przeprowadzenie działań zmierzających do prowadzenia Łódzkiego Centrum Wolontariatu”, programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Lichtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG w toku projektu „Aktywizacja osób chorujących psychicznie poprzez wolontariat” oraz Darowizny otrzymanej od Fundacji LOTTO.

Partnerem Regionalnym Gali Wolontariatu jest Województwo Łódzkie. 

1 thought on “Gala Wolontariatu [zaproszenie]

  1. Cieszę się, że Centerko trzyma się z dala od rządu. Jest nadzieja na lepsze. Trzymajcie się ludzie nie pozbawieni empatii i świadomi tego że można żyć poza polityką. Jest takich wiele.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *