Worek na dworek, czyli akcja sprzątania świata

Worek na dworek, czyli akcja sprzątania świata

Czy codziennie mijasz trawniki pełne śmieci? Czy, idąc do lasu napotykasz porozrzucane odpady? Czy chcesz coś z tym zrobić? Nasza akcja wychodzi Ci naprzeciw!

Regionalne Centrum Wolontariatu „Centerko” zaprasza na akcję zatroszczenia się o naszą planetę 🙂

Przebieg akcji:

Jeśli jesteś chętna/ chętny pomóc – zgłoś się przez formularz dostępny tutaj

W sobotę 26. czerwca między godziną 10.30 a 11.00 odbierz pakiet startowy z biura na Próchnika 7 (I piętro). Pakiet będzie zawierał: rękawiczki jednorazowe, worki na śmieci, płyn do dezynfekcji, chwytak do śmieci, koszulkę „Centerka”. Podpiszemy też porozumienie wolontariackie.

Następnie w wybranym dniu między 26. czerwca a 4. lipca posprzątaj wybrany teren i pochwal się na wydarzeniu na Facebooku „Worek na dworek” zdjęciami/ filmem sprzed i po – tak udokumentujesz swoje osiągnięcie 🙂 Prześlij także zdjęcia ze sprzątania na maila ola@centerko.org

Możesz sprzątać indywidualnie lub w grupie rodziny/ przyjaciół. Wybierz teren- możesz zbierać śmieci w lesie, na Twoim osiedlu lub w innym wybranym przez Ciebie miejscu, w którym na każdym kroku napotykasz denerwującą Cię stertę śmieci.

Zapraszamy koordynatorów do włączania swoich wolontariuszy z organizacji do wspólnego działania 🙂

Liczba pakietów dla wolontariuszy ograniczona – zgłoszenia przyjmowane do wyczerpania akcesoriów.

Organizatorka akcji: Aleksandra Łuczak ola@centerko.org

Weź od nas worek i leć na dworek! 🙂

Akcja społeczna dofinansowana jest przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018 – 2030 Korpus Solidarności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *